کد خبر: 834290 A

معاون وزیر اقتصاد و دارایی:

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی، گفت: البرز ، اراده جمعی برای رسیدن به اهداف رونق تولید را دارد و در مدیریت منابع، بیمه، درآمدها، گردش منابع و سرمایه‌گذاری، دارای ظرفیت است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، اسماعیل جلیلی امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیران البرز بعد از ارائه گزارش مدیران اقتصاد و دارایی استان، اظهار داشت: در ارتباط با بازگشت سهم مالیات شرکت های مستقر در استان البرز، پیگیری جدی صورت می گیرد.

وی با عنوان اینکه طبق تاکید وزارت اقتصاد و دارایی، پایش آخرین وضعیت اقتصاد استانها به عنوان خط مقدم اجرای ستادی، حائز اهمیت است، تصریح کرد: با گزارش‌های ارائه شده استان البرز اراده جمعی برای رسیدگی به اهداف درآمدها، مدیریت منابع و حوزه پشتیبانی، حقوق ورودی ، بیمه و گردش منابع و سرمایه گذاری را دارد لذا باید کمک شود که این موارد تسهیل شود.

جلیلی اظهار داشت: برای رسیدن به این اهداف و با در نظر گرفتن سال رونق تولید، باید به بانک‌ها‌، گمرک و بورس توجه لازم صورت گیرد.

وی گفت: برای تسهیل در ایجاد صادرات و واردات و گردش منابع با پیش فرض های ایجاد شده، تحقق درآمدی و توزیع منابع با شفافیت و جدیت دنبال می شود.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی تاکید کرد: بیش از ۴۰ تا ۵۰ درصد از قوانینی که سد راه امور اقتصادی بود، کاهش یافته و همچنین با بهره برداری سامانه ها، اقدام جدی در راستای تحقق اهداف، صورت می‌گیرد. 

جلیلی در ادامه این نشست در جمع خبرنگاران به حضور سرمایه‌گذاران خارجی اشاره کرد و گفت:  وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان سرمایه‌گذاری خارجی از این منابع استقبال می‌کنند لذا با ظرفیت‌سازی، تسهیلات، بخشودگی‌های مالیاتی و اصلاح قوانین تابعیت و اقامت می توان به این امر کمک کرد.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی به ۳۰ میلیارد دلار اعتبار در بخش پروژه‌ای اشاره کرد و ادامه داد: یکی از چالش های سرمایه گذاران، محدودیت‌هایی بانکی انتقال منابع است و امیدواریم با تدابیر وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان سرمایه گذاری خارجی، این موانع رفع شود.

اسماعیل جلیلی معاون وزیر اقتصاد و دارایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر