کد خبر: 834209 A

رسول صدرعاملی :

کارگردان فیلم « سال دوم دانشکده من » در نشست خبری گفت: فیلم « سال دوم دانشکده من» بازخوانی حقیقت فعلی جامعه است که در فیلم به طور محسوس به آن اشاره شده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، فیلم « سال دوم دانشکده من » ساخته رسول صدرعاملی بهانه ایی شد تا در نشست خبری قبل از اکران این فیلم در دانشگاه صنعتی اصفهان به نقد بررسی این فیلم با حضور کارگردان فیلم و دکتر احمد بخارایی جامعه شناس و دو تن از بازیگران این فیلم بپردازیم. 

رسول صدرعاملی با اشاره به ساخته های اخیر خود گفت: خوشبختانه یا متاسفانه من عادت به ساخت فیلم به کرات ندارم و شاید هر چند سال یکبار با غالب و تم مشخص و متناسب با نیاز جامعه اقدام به ساخت فیلمی بکنم.

وی افزود: جامعه کنونی ما مخاطب یک نوع فیلم با تم مشخص نیست و در کنار فیلم های فکاهی و طنز نیاز به فیلم های ملو درام و رئال نیز دارد.

صدرعاملی با اشاره به ساخته اخیر خود متذکر شد: « سال دوم دانشکده من » فیلمی با معیار های حقیقی و روزمره جامعه کنونی ما سرکار دارد و می توان این نوع فیلم را بازخوانی واقعیت فعلی جامعه دانست. 

وی همچنین تصریح کرد: از دو دهه گذشته تا کنون سعی کرده ام تا با نیاز سنجی جامعه اقدام به ساخت فیلمهای ملودرام و رئال کنم و خوشبختانه به نظر خودم و برخی از مخاطبان که با آنها سرکار داشتم در این کار توانستم تا حد بالایی موفق باشم. 

این کارگردان درگیری فکر مخاطب به حل مسائل پیش رو جامعه را نیاز مبرم برای ساخت فیلم دانست و در این خصوص اذعان داشت: از نگاه من فیلمی می تواند بار معنایی خوبی داشته باشد که ذهن مخاطب را بعد از فیلم به خود درگیر کند و یک فضای بحث در خصوص بررسی مسائل جامعه پیش بیاورد. 

فیلم های ملودرام نیاز جامعه است

احمد بخارایی در ادامه این نشست با اشاره به نیاز سنجی رسول صدرعاملی در ساخت فیلمهایش گفت: خوشبختانه رسول صدرعاملی در ساخت فیلم در قابل فیلنامه خوب و متمرکز نیاز کنونی جامعه را در فضای اجتماعی و سیاسی را برآورد می کند و آن را به روی پرده می آورد. 

وی همچنین تصریح کرد: در فیلم « سال دوم دانشکده من» همانند بسیاری از فیلمهای دیگر این کارگردان به مسائل و مشکلات جامعه در قالب یک فیلنامه و با بازی بازیگران پرداخته شد که بعضا در آینده نمایش فیلم تبعات مثبتی در راستای اصلاح مشکلات و نواقص بر جای می گذارد. 

در ادامه این برنامه فیلم « سال دوم دانشکده من» برای دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان به نمایش در آمد و پس از خاتمه فیلم با حضور رسول صدرعاملی و دکتر احمد بخارایی به نقد و بررسی این فیلم پرداخته شد.  

 

خبرنگار: داوود شیخ جبلی

اجتماعی و سیاسی اصفهان جامعه مشکلات سینما رسول صدرعاملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر