کد خبر: 833967 A

رئیس دادگستری شهرستان البرز:

رئیس دادگستری شهرستان البرز گفت: تبلیغات انتخاباتی باید در چهارچوب قانون صورت گیرد و انتظار این است که کاندیداها برنامه های آینده خود را ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمود محمودخانی روز چهارشنبه در نشست پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی شهرستان البرز گفت: برگزاری انتخابات پرشور، سالم، توام با آرامش و امنیت و با حضور حداکثری مردم در پای صندوق های اخذ رای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار دارای اهمیت است زیرا دشمنان نظام همیشه با سیاه نمایی و دروغ پردازی خواسته اند حضور پرشور مردم را کمرنگ نشان داده و با انواع حیله ها، توطئه ها و فتنه ها مانع حضور مردم در انتخابات شوند اما مردم ایران اسلامی پای آرمان های خود ایستاده اند و با حضور خود توطئه های دشمنان را خنثی کرده‌اند.

وی افزود: مقام رهبری نیز همیشه تاکید داشته‌اند که انتخابات باید پرشور و در سلامت و امنیت کامل برگزار شود و وظیفه همه ما این است که با عملکرد مثبت خود حضور مردم در انتخابات را حداکثری کنیم.

محمودخانی خاطرنشان کرد: در سال جاری برای اولین بار دادستان به عنوان مدعی‌العموم در هیات اجرایی شهرستان حضور خواهد داشت و همین موضوع می تواند تضمین کننده سلامت انتخابات و ضمانت اجرای صحیح قانون خواهد بود.

رئیس دادگستری شهرستان البرز تاکید کرد: تاثیر فضای مجازی در برگزاری انتخابات بسیار گسترده و حساس است و می تواند کارکردهای مثبت و منفی گوناگونی در فضای حقیقی انتخابات داشته باشد به همین خاطر رصد فضای مجازی بسیار دارای اهمیت است و دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی نسبت به رصد و کنترل این فضا باید تلاش مجدانه ای داشته باشند تا از ایجاد تنش در سطح جامعه جلوگیری شود.

وی گفت: انتظار از فعالان فضای مجازی این است که با قوانین این حوزه آشنا شوند تا خدایی ناکرده افراد به دلیل عدم اطلاع و آشنایی به قانون دچار مشکل نشوند.

محمود محمودخانی در ادامه اظهار کرد: اموال و امکانات عمومی و دولتی که در اختیار دستگاه ها مختلف قرار دارد نباید مورد سوء استفاده قرار گیرد و یا به نفع کاندیداها استفاده شود و در صورت مشاهده برخورد بدون اغماض قضایی صورت خواهد گرفت و همه باید تلاش کنیم تا هیچ شائبه جانبدارانه ای در برگزاری انتخابات ایجاد نشود.

این مقام قضایی تصریح کرد: تبلیغات انتخاباتی باید در چهارچوب قانون صورت گیرد و انتظار این است که کاندیداها به نکات مثبت خود اشاره کنند و برنامه های آینده خود را ارائه دهند و به طرفدارانشان نیز این مطلب را تذکر دهند و بر اساس موازین قانونی رفتار کنند.

محمودخانی تاکید کرد: تخلفات انتخاباتی در دوره های گذشته باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لازم تذکرات و هشدارهای لازم به اشخاص مختلف داده شود تا با نگاه پیشگیرانه به استقبال برگزاری انتخابات پیش‌رو برویم.

رئیس دادگستری شهرستان البرز در پایان اظهار داشت: یک شعبه در دادسرا و یک شعبه نیز در دادگستری شهرستان البرز برای رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی بر حسب ویژه انتخبات تعیین شده است.

 

انتخابات تبلیغات فتنه قانون دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر