کد خبر: 833909 A

فرماندار اشکذر:

فرماندار اشکذر با تاکید بر لزوم حفظ محیط زیست و پیشگیری از آلایندگی‌های زیست محیطی گفت: وضعیت آلایندگی در منطقه اشکذر مناسب نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هادی هادی نسب اظهار داشت: دغدغه مسئولان شهرستان نیز موضوع آلایندگی و آلودگی های زیست محیطی است و در حال پیگیری هستیم تا اداره محیط زیست در شهرستان فعالیت خود را آغاز کند.

وی با بیان اینکه حوزه فعالیت نمایندگان محیط زیست در شهرستان گسترده و متنوع است، ادامه داد: حفاظت از منابع آب زیر زمینی جهت آلوده شدن از طریق دفع غیر بهداشتی فاضلاب واحدهای صنعتی، گاو داری و کشتارگاه ها از جمله موضوعات مهم دیگری است که مستلزم نظارت ویژه نمایندگان محیط زیست و آب منطقه ای در شهرستان است.

فرماندار اشکذر با تاکید بر توجه به دستگاه های مرتبط مبنی بر واگذاری قانونی احداث گلخانه ها در حریم چاه‌های آب شرب، اضافه کرد: حریم قانونی آب منطقه ای، رعایت حریم 250 متر است و مشاهده شده که در بعضی از روستاهای بخش مرکزی این حریم رعایت نشده لذا می طلبد نظارت مستمری در این زمینه صورت گیرد.

وی از شناسایی 91 حلقه چاه غیر مجاز توسط آب منطقه ای در شهرستان خبر داد و گفت: جلوگیری از برداشت غیرمجاز و بی رویه منابع آب زیر زمینی اولویت اول جلسات شورا حفاظت منابع آب شهرستان باشد تا متخلفان در این زمینه شناسایی و جهت برخورد به دستگاه قضایی معرفی شوند.

محیط زیست یزد اشکذر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر