کد خبر: 833896 A

کارگروه استانی شرایط اضطرار آلودگی هوای کلانشهر اصفهان مطرح کرد:

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۸ فعالیت‌های ورزشی دانش آموزان و مهدهای کودک در فضای بسته انجام شود و ادارات کل آموزش و پرورش،بهریستی و صدا و سیمای مرکز استان موظف به اطلاع رسانی در این زمینه شدند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، با افزایش آلودگی هوا در اصفهان جلسه کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا عصر روز سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ در اداره کل مدیریت بحران استانداری اصفهان تشکیل و با توجه به پیش‌بینی و اعلام اداره کل هواشناسی و اطلاعات مرکز پایش کیفیت هوای استان مستقر در اداره کل حفاظت محیط زیست و نظرات تخصصی مرکز بهداشت استان مواردی از سوی اعضای حاضر مصوب شد. 

این مصوبات که در قالب اطلاعیه شماره ۱ کارگروه استانی شرایط اضطرار  آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به تصویب رسید به شرح زیر می باشد:

۱- مقرر شد روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۸ فعالیت‌های ورزشی دانش آموزان و مهدهای کودک در فضای بسته انجام شود و ادارات کل آموزش و پرورش،بهریستی و صدا و سیمای مرکز استان موظف به اطلاع رسانی در این زمینه شدند.

۲-- کنترل محدوده طرح ترافیک و تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد برگه معاینه فنی خودرو توسط پلیس راهور و اعمال قانون در محدوده طرح ترافیک زوج و فرد در اصفهان با دقت و شدت بیشتری انجام شود.

۳- اداره کل ورزش و جوانان استان برای اعمال محدودیت ورزش های همگانی و کوهنوردی در ساعات صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برنامه ریزی و اطلاع‌رسانی لازم به عمل آورد.

۴-شهرداری اصفهان برای کاهش استفاده از خودروهای شخصی با تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر  و ارائه خدمات مناسب به شهروندان اقدام نماید.

۵- سازمان صنعت و معدن و تجارت با هماهنگی حفاظت محیط زیست نسبت به محدود کردن فعالیت صنایع آلاینده در نقاطی که در محدوده برنامه جامع کنترل کیفی هوای اصفهان قرار دارد اقدام کند.

۶- مرکز بهداشت استان نسبت به آگاهی رسانی عمومی و اعلام توصیه های بهداشتی  لازم بویژه به گروه های حساس و آسیب پذیر اقدام کند.

۷-اداره کل حفاظت محیط زیست استان  بر فعالیت واحدهای صنعتی  محدوده  برنامه جامع کاهش آلودگی هوا نظارت و کنترل مستمر اعمال کند.

۸- محدودیت‌ فعالیت‌های ورزشی برای شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش زرین‌شهر، باغ بهادران، فولاد شهر، فلاورجان، پیربکران، مبارکه، شاهین شهر،برخوار ،خمینی شهر، نجف آباد و کاشان در نظر گرفته شد.

 

آلودگی هوا آموزش و پرورش اصفهان بازی مهدهای کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر