کد خبر: 833871 A

عزیزی خبر داد:

رئیس دبیرخانه آیونز از برگزاری رزمایش آیونز خبر داد و گفت: رزمایش دریایی آیونز اواخر سال جاری در شمال اقیانوس هند برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، دریادار دوم ستاد محمد رضا عزیزی، بعدازظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: آیونز مخفف اجلاس نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند است و اقیانوس هند یکی از بزرگترین اقیانوس‌های جهان محسوب می‌شود و حدود ۳۰ کشور در حاشیه این اقیانوس قرار دارند.

معاون طرح، برنامه‌ریزی و بودجه نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: از اهداف مهم این رزمایش، ارتقاء امنیت در این منطقه، رسیدگی به مسائل زیست محیطی، اقدامات بشر دوستانه، به اشتراک‌گذاری اطلاعات و مبارزه با مخاطرات است.

عزیزی ابراز داشت: اجلاس آیونز ۳ کارگروه اصلی دارد که امنیت دریایی، کارگروه کمک‌های بشردوستانه و مبارزه با بلایای طبیعی و کارگروه تبادل اطلاعات این کارگروه‌ها هستند و مهم ترین کارگروه امنیت دریایی است.

رئیس دبیرخانه آیونز تصریح کرد: ایران ضمن اینکه در سال ۲۰۱۸ ریاست دوره ای آیونز را برعهده گرفته، توانسته است ریاست کارگروه امنیت دریایی را هم به دست بگیرد.

وی در نقد عملکرد این کارگروه در دوران پیش از تصدی ایران عنوان کرد: کارگروه امنیت دریایی در طول ۸ سال گذشته‌اش هیچ اقدام مثبتی انجام نداده بود و از زمانی که ایران عهده‌دار ریاست آن شد اقدامات مثبتی را انجام دادیم.

عزیزی تاکید کرد: آخرین هماهنگی‌ها برای کشورهای شرکت کننده در رزمایش را انجام داده‌ایم تا بتوانیم رزمایش را در پایان سال در محدوده شمال اقیانوس هند انجام دهیم.

اقیانوس هند بودجه زیست محیطی معاون نیروی دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر