کد خبر: 833109 A

رئیس کل دادگاه انقلاب یزد عنوان کرد:

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب یزد گفت: بحث کاهش آمار ورودی پرونده و تعیین تکلیف پرونده های مُسن و مُعمر، از اولویت‌های دستگاه قضایی است که باید مورد اهتمام باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید کارگران بافقی در جلسه‌ای با مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان یزد، اظهار داشت: این نشست هم اندیشی در راستای آسیب‌شناسی و رفع ابهامات و نواقص موجود در دعاوی تنظیمی در دفاتر خدمات قضایی با هدف کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی و رفع اطاله دادرسی برگزار می شود.

وی بحث کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی را از سیاست‌های اعلامی ریاست قوه قضاییه اعلام کرد و بیان داشت: دفاتر خدمات قضایی مبدا ورودی پرونده به مرجع قضایی بوده و نظارت در طرح دعاوی (به خصوص تنظیم دادخواست)، امری ضروری است.

این مقام قضایی، افزود: طرح دعاوی به نحو صحیح و جلوگیری از ثبت دادخواست‌ها و شکایات اضافی می‌تواند نقش مهمی در کاهش آمار ورودی پرونده به دادگستری داشته باشد.

در این نشست مقرر شد، با حمایت مالی انجمن حمایت از زندانیان و دو تن از مدیران دفاتر خدمات قضایی، موجبات آزادی شصت نفر از زندانیان فاقد بضاعت مالی که قادر به پرداخت هزینه دادرسی دعاوی به خصوص "اعسار" نیستند، فراهم شود.

به گزارش ایلنا، در این جلسه موانع و مشکلات موجود، جهت بهبود عملکرد دفاتر خدمات قضایی توسط معاونین دادگستری شهرستان یزد و مدیران دفتر خدمات قضایی استان تصویب و در هفت بند تنظیم شد.

یزد دادگستری زندانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر