کد خبر: 833078 A

مدیرکل بهزیستی استان خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان از اختصاص ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برای مناسب‌ سازی فضای معلولان در استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا وارثی روز دوشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: 2 میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال در سال جاری برای مناسب ‌سازی فضای معلولان و سالمندان قزوینی اختصاص یافته که ۲ میلیارد ریال آن در قالب تفاهم‌نامه به بخش خصوصی شامل مجتمع‌ها و مراکز تخصیص داده شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اضافه کرد: ۴۵۰ میلیون ریال از ما بقی اعتبارات نیز در آینده نزدیک و طی تفاهم ‌نامه‌ای با بسیج سازندگی جهت مناسب‌سازی تخصیص داده می‌شود.

وارثی بیان کرد: در نیمه نخست سال جاری ۲۸ مورد مناسب‌ سازی منزل و پنج دستگاه خودرو برای معلولان و سالمندان قزوینی انجام شده که برای مناسب‌سازی منزل تا سقف ۴۴ میلیون ریال و خودرو تا ۲۲ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: همه ساله با توجه به واگذاری وظایف بهزیستی به مراکز غیردولتی در قالب تفاهم‌ نامه بین این اداره کل با آن مراکز منعقد می‌شود، تا آنان به عنوان مجری طرح و براساس اولویتی که از سوی بهزیستی و مددکار تعیین می‌شود، به درخواست‌های مناسب ‌سازی پاسخ دهند.

این مقام مسئول عنوان کرد: مناسب‌سازی‌ها شامل محیط فیزیکی، الزامات قانونی، ابزارهای کاری و شغلی توانخواه و همچنین آموزش بوده تا جایی که شامل تمام ابعاد زندگی توانخواه نیز می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین خاطر نشان کرد: مددجویانی که به دلیل محدودیت‌های جسمی، حرکتی، حسی و ذهنی در زندگی عادی روزانه دچار اختلال باشند در صورت درخواست مناسب ‌سازی، پس از بازدید مددکار و تایید او درخواست توانخواه مورد تایید قرار می‌گیرد.

بهزیستی استان قزوین ۲۴ هزار مددجو را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است.

استان قزوین بهزیستی خودرو معلولان مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر