کد خبر: 832983 A

در هفت ماهه امسال رخ داد؛

در هفت ماهه نخست امسال در محدوده‌های درون و برون شهری استان قم بیش از 160 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایلنا، روسای پلیس راهور و راه استان در جلسه شورای ترافیک با ارائه گزارشی از وضعیت حوادث و سوانح درون شهری و جاده‌ای استان به 162 مورد تلفات جانی در این حوادث اشاره کردند و گفتند: در حال حاضر 143 نقطه حادثه خیز در سطح شهر و 21 نقطه حادثه خیز هم در جاده‌های استان شناسایی شده است.
 
 به گفته سرهنگ قیصری رئیس پلیس راهور استان قم 370 هزار دستگاه موتور سیکلت پلاک گذاری شده در قم رفت و آمد می‌کنند که بخش زیادی از حوادث جرحی و فوتی به راکبان موتور سیکلت تعلق دارد.
 
 بر اساس آمار موجود در حوادث شهری 35 درصد و در حوادث جاده‌ای 45 درصد مربوط به توجهی به جلو از سوی رانندگان وسایل نقلیه است و 75 درصد تصادفات برون شهری در شعاع 30 کیلومتری شهر قم به وقوع می‌پیوند.
 
 استاندار در این جلسه بر لزوم برنامه ریزی رفع نقاط حادثه خیز و ارائه راهکارهای مناسب با هدف کاهش حوادث شهری و جاده‌ای و تحلیل آمار و اطلاعات موجود به منظور شناسایی آسیب‌ها تاکید کرد و گفت: باید موضوع تخصیص سهم استان از جرائم راهنمایی و رانندگی از طریق مراجع مربوطه پیگیری و محقق شود.
 
پیگیری ساخت محل فرود بالگرد اورژانس در 22 نقطه شناسایی شده و روکش آسفالت کمربندی امام علی حد فاصل میدان 72 تن تا امامزاده جمال از جمله مصوبات این جلسه بود.

استان قم امام علی ترافیک جاده های استان قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر