کد خبر: 832562 A

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب نیشابور:

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب تبصره دو نیشابور گفت: عامل انسانی باعث آلودگی و هدر رفت 55 هزار متر مکعب آب شرب در این شهر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، جعفر تمیز با اشاره به رفع اتفاق خط انتقال آب 600 GRP این شهر گفت: این خط انتقال در پی برداشت مصالح از کف رودخانه توسط اهالی روستای مجاور با استفاده از بیل مکانیکی دچار شکستگی شد. 

وی اظهار داشت: شکستگی این خط باعث کدورت شبکه توزیع شد و 42 هزار مشترک را با مشکل کیفی آب مواجه کرد که برای جلوگیری از هدر رفت آب شرب ، هفت حلقه چاه با دبی 110 لیتر بر ثانیه هم از مدار بهره برداری خارج شد. 

به گفته وی پس از اقدامات اصلاحی و بکارگیری 7 اکیپ اجرایی نسبت به تخلیه شبکه اقدام شد و خطوط مورد نظر در مدت کمتر از 6 ساعت مورد پیمایش قرار گرفت.

وی اظهار داشت: 11 کیلومتر خطوط اصلی انتقال و توزیع GRP  (600-800) و همچنین مخزن 10 هزار متر مکعبی هم تا تکمیل مراحل شستشو از مدار خارج شد. 

تمیزخاطر نشان کرد:آب شرب مورد نیاز شهروندان در مدت زمان ترمیم شکستگی خط ،  با استفاده از منابع و مخازن دیگر و مدیریت فشار تامین و آب آلوده نیز ازخطوط و شبکه توزیع تخلیه شد.

دبی شرکت آب و فاضلاب هدر آب شرب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر