کد خبر: 832384 A

رئیس امور حقوقی شرکت گاز خراسان رضوی:

رئیس امور حقوقی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: عامل تخریب شبکه گاز در مشهد شناسایی و بازداشت شد.

به گزارش ایلنا، سید کمال ابن الرضا گفت: فردی که با دستکاری تاسیسات گازرسانی در منطقه‌ای در مشهد موجب تخریب شبکه اصلی گاز شده بود شناسایی و دستگیر و به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

ابن الرضا افزود: مطابق ماده 687 قانون مجازات اسلامی ، فردی که در وسایل و تاسیسات مورد استفاده عمومی از قبیل شبکه‌های آب و فاضلاب ، برق ، نفت و گاز مرتکب تخریب یا حریق و از کار انداختن یا هرنوع خرابکاری دیگر شود، بدون آنکه هدف وی اخلال در نظم و امنیت عمومی باشد به حبس از سه تا 10 سال محکوم خواهد شد.

وی با قدردانی از دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و تضیع کنندگان حقوق مردم گفت: براساس قانون مجازات استفاده کنندگان غیر مجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز، فردی که بدون دریافت انشعاب قانونی از این خدمات استفاده یا با داشتن انشعاب از آن به صورت غیرمجاز استفاده کند به جریمه نقدی محکوم و با تکرار جرم، به قطع انشعاب به مدت سه تا 6 ماه نیز محکوم خواهد شد.

رئیس امور حقوقی شرکت گاز خراسان رضوی افزود: تلاش‌ها و اقدام‌های بسیار برای مدیریت شبکه گازرسانی در شهرها و روستاهای استان در حال انجام است و گروه‌های سیار این شرکت با هرگونه انشعاب غیرمجاز برخورد می‌کنند.

شرکت گاز خراسان رضوی بیش از دو میلیون و 200 هزار مشترک شهری و روستایی دارد.

جرم گاز مشهد شرکت گاز خراسان رضوی جریمه نقدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر