کد خبر: 832180 A

ستاد نمازجمعه یزد در واکنش به رخدادهای هفتگی در حاشیه و حریم مراسم خصوصا جمع آوری امضا طومار علیه رئیس جمهور در نمازجمعه یزد در واکنشی اعلام کرد: برخورد با این مسائل برعهده نهادهای دیگر است.

به گزارش ایلنا، مدت زمانی است در ورودی مسجد ملااسماعیل یزد – محل برگزاری مراسم نماز جمعه شهر یزد – حاشیه های مختلفی در حین نماز رخ می دهد. یکی از آن توزیع شب نامه، نصب بنرهای خبری با محتوای خاص و ... است. در تازه ترین این رخدادها، جمع آوری طومار با چند ده امضا با عنوان "حسن روحانی برای چه به یزد می آید" بود که در آستانه سفر رئیس جمهور به این استان با واکنش های مختلفی در شبکه های اجتماعی همراه بود.

بعد از انتشار تصویر تلاش برای جمع آوری امضا علیه سفر رئیس جمهوری به یزد، ستاد نماز جمعه شهر یزد در نامه ای به رسانه ها، توضیحاتی درباره این مسائل مطرح کرده است. در نامه مذکور به امضای حرزاده، رئیس ستاد نمازجمعه شهر یزد منتشر شده، آمده است:

به استحضار مردم شریف دارالعباده و نماز گزاران محترم جمعه و رسانه میرساند: اتفاقات امروز جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸در بیرون از محل برگزاری نماز جمعه یزد (طومار نویسی ، نصب بنر دیواری و حرکت های خلاف وحدت جامعه اسلامی ) هیچ ارتباطی با نهاد نماز جمعه یزد نداشته و ندارد، ستاد نماز جمعه مسئول اجرا برنامه ها و وظایف محوله در محل برگزاری داخل مسجد ملا اسماعیل (ره) می باشد و بیرون از محل برگزاری به عهده نهاد های امنیتی و اجرایی و فرهنگی شهر می‌باشد.

باتوجه به شبکه های ارتباطی زیاد اطراف مسجد آیا هر اتفاقی که پیش می آید ستاد نماز جمعه باید پاسخگو باشد؟

چندین سال است وظایف و متولین هر دستگاه در بیرون محل نماز جمعه مشخص شده و بر اساس تقسیم وظیفه ای که شده باید انجام وظیفه و پاسخگو باشند.

گفتنی است با توجه به مستمر بودن این حاشیه ها ضرورت ورود نهادهای ذیربط در این مسئله جدی، به نظر می رسد.

 

نماز جمعه یزد طومار علیه رئیس جمهور حاشیه نمازجمعه یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر