کد خبر: 832147 A

صدیق خبر داد:

رئیس اداره منابع طبیعی سرخس از دستگیری فرد خاطی در تخریب تاغ زارهای شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سرخس، رمضان صدیق در این خصوص گفت: براساس اطلاع از تخریب تاغ زارهای منطقه و با رصد محیطی فردی که اقدام به قطع درختان تاغ و حمل و قاچاق آن را به مشهد انجام می داد با همکاری مامورین انتظامی و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی سرخس دستگیر شد.

وی افزود: از آنجا که متهم همدستانی در انجام مجرمانه خود دارد پرونده تشکیل و تحقیقات لازم در خصوص اقدام مجرمانه وی از سوی دستگاه قضایی در جریان است.

رئیس اداره منابع طبیعی سرخس با بیان اینکه مجموع تاغ زارهای شهرستان بالغ بر 25 هزار هکتار است، اضافه کرد: بر اساس قانون و طبق ماده ۴۲ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مصوبه هیات وزیران، قطع هر اصله درختچه از یک میلیون و پانصد تا پانزده میلیون ریال به همراه ۶ ماه حبس را در پی دارد.

 صدیق با بیان این که منطقه سرخس عموما تحت تاثیر طوفان های شن و ریزگردهای دشت قره قوم کشور همسایه قرار دارد تاکید کرد: حفاظت ونگهداری تاغ زارهای و درختان پده که تنها زیستگاه آن سرخس است، از نیاز های مبرم شهرستان در حفظ خاک وجلوگیری از هجوم ریزگردها ست بر همین اساس اراضی را در منطقه ،بزودی زیر کشت تاغ وبذر افشانی خواهیم برد.

حبس خاک دستگاه قضایی قاچاق منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر