کد خبر: 832081 A

از اول آذرماه سال جاری صورت می‌گیرد؛

طرح هر خانه یک پایگاه سلامت به منظور اجتماعی کردن سلامت به طور آزمایشی از اول آذرماه جاری در شهر محمدیه استان قزوین به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز روز شنبه با اعلام این خبر گفت: این طرح همزمان در ۲ استان سمنان و اصفهان نیز اجرایی خواهد شد و شهر محمدیه قزوین به عنوان پایلوت استانی در نظر گرفته شده است.

بهزاد میرزازاده افزود: خوشبختانه اقدامات و زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح از سوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین فراهم شده که با استفاده از تجربه‌های مفید و سازنده می‌توان این طرح را در آینده نه چندان دور به سراسر کشور تعمیم داد.

وی به چگونگی نحوه آموزش در این طرح اشاره و تصریح کرد: در طرح هر خانه یک پایگاه سلامت یک نماینده از سوی هر خانوار انتخاب و در سه حوزه پیشگیری، درمان، کمک‌های اولیه و بازتوانی تحت آموزش‌های لازم قرار می‌گیرد.

به گفته این مسئول بهداشتی، فرد آموزش دیده می‌تواند ضمن توجه به سلامت بهداشتی، در حوزه اقتصادی کمک حال خانواده خود بوده و در تامین سلامت محیط زندگی نیز مشارکت جدی و فعال داشته باشد.

میرزازاده ارتقای سطح سلامت و کاهش هزینه‌های درمانی را از مهمترین مزیت‌های اجرای این طرح دانست و یادآور شد: تجربه نشان داده که مشارکت دادن شهروندان در هر کاری می‌تواند مثمر ثمر باشد و در حوزه سلامت نیز بدون تردید با مشارکت مردم می‌توان ضمن تضمین سلامت آنان با اجرای چنین طرح‌هایی، شاهد آگاهی بخشی به سطح جامعه مورد هدف خود نیز بود.

استان قزوین اصفهان خانواده سلامت شبکه بهداشت و درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر