کد خبر: 832014 A

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه خبرداد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری نخستین جشنواره لیموشیرین در کنار عمارت خسرو قصرشیرین خبر داد.

به گزارش ایلنا، امید قادری با عنوان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره معرفی جاذبه‌های گردشگری و برندسازی لیموی قصرشیرین است، گفت: با توجه به اینکه لیموی تولیدی در شهرستان قصرشیرین یکی از با کیفیت‌ترین و خوش طعم‌ترین لیمو‌های دنیاست باید گام‌هایی برای برند سازی و معرفی این محصول مرغوب به جهان برداریم.

وی با اشاره به اینکه لیموی قصرشیرین از نظر عطر و طعم خاص آن در ایران زبانزد است، گفت: استان کرمانشاه ظرفیت بالایی برای برندسازی محصولات دارد و برای گسترش این موضوع باید رویدادسازی مورد توجه قرار گیرد.

قادری با اعلام اینکه معرفی آثار تاریخی، برپایی نمایشگاهی از عکس‌های قدیمی شهرستان، اجرای بازی‌های بومی محلی، برپایی غرفه‌های صنایع دستی، سوغات، شیرینی‌های محلی و فروش مرکبات باغات شهرستان در حاشیه این جشنواره برگزار می‌شود تصریح کرد: برای حضور بیشتر گردشگران در این رویداد، با آژانس‌های مسافرتی کشور مکاتبه کرده‌ایم و از آژانس‌های گردشگری استان هم خواسته‌ایم تا تور‌هایی را برای شرکت در این جشنواره راه اندازی کنند.

جهان صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری گردشگری استان مرکبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر