کد خبر: 831998 A

در پژوهشگاه مواد و انرژی ایران انجام شد؛

سرپرست دبیرخانه شبکه نانوفناوری کشورهای جهان اسلام(INN) مستقر در پژوهشگاه مواد و انرژی از برگزاری کارگاه بین‌المللی "نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر" با حمایت سازمان‌های بین‌المللی کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی و بنیاد علمی اکو، خبر داد.

به گزارش ایلنا، فاطمه ترک نیک با اعلام این خبر گفت: در این رویداد دانشمندانی از جهان اسلام در کنار نخبگان و استادان ایرانی، با هدف معرفی پیشرفت‌های جدید، ‌بررسی چالش‌های پیش روی و راهکارهای ارتقاء کیفی محصولات موجود، تبادل نظر میان استادان و محققان فعال و تقویت همکاری‌های بین‌المللی به ارائه دستاوردهای خود می پردازند.

وی افزود: این کارگاه با 5 محور تخصصی نانوفناوری، پزشکی و سلامت محیط زیست؛ تاثیرات زیست محیطی؛ منابع و فناوری‌های انرژی‌های تجدیدپذیر؛ فناوری‌های پیشرفته انرژی (باتری، سلول خورشیدی و ...) و اقتصاد، سیاست و برنامه‌ریزی در موضوع انرژی‌های تجدیدپذیر، تعریف شده است؛ لذا، فرصت بسیار مغتنمی برای اعضای هیات علمی و دانشجویان ایرانی علاقه مند فراهم آمده تا در فرایند شبکه سازی به توسعه و تقویت همکاری‌های هدفمند علمی بین‌المللی برای بسترسازی اجرای پروژه‌های مشترک بین‌المللی و اعزام دانشجویان به دوره‌های کوتاه مدت در راستای اشاعه ماموریت‌ها و رسالت شبکه INN بپردازند.

ترک نیک خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند ‌به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت‌نام به پایگاه اینترنتی شبکه INN به آدرسhttp://www.comstech-nanonet.org/ مراجعه نمایند. مهلت ارسال فرم ثبت نام به ایمیل inn@comstech-nanonet.org تا چهارشنبه 15 آبان سال جاری، ادامه خواهد داشت و به شرکت‌کنندگان و سخنرانان کارگاه، به ترتیب، گواهی معتبر بین المللی حضور و ارائه به زبان انگلیسی اعطا خواهد شد.

کارگاه بین‌المللی نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر (NTRE2019)، سومین رویداد بزرگ بین‌المللی شبکه نانوفناوری جهان اسلام (INN) به شمار می رود. دو سال گذشته نیز کارگاه کنفرانس بین المللی دو روزه "نانوفناوری و نانوپزشکی" (NTNM2017) در 6 محور با حضور 25 دانشمند جهان اسلام از 14 کشور (هلند، مالزی، پاکستان، هند، انگلستان، نروژ، بنگلادش، استرالیا، ژاپن، عمان، قرقیزستان، عراق، امریکا و ایران) با 32 سخنرانی به زبان انگلیسی در 13-12 اردیبهشت 1396 برگزار شد و در کنار این رویداد،  9 کارگاه بین المللی و 84 پوستر از مقالات پژوهشی نیز ارائه شد.

پژوهشگاه مواد و انرژی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر