کد خبر: 831963 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۴ اقامتگاه بوم گردی با اشتغالزایی ۴۲ نفر در استان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، عبدالمالک شنبه‌زاده با بیان اینکه این تعداد اقامتگاه با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریال بهره برداری از ۱۴ اقامتگاه بوم گردی در ایلام به بهره برداری رسیده است، افزود: هم اکنون ۲۴ اقامتگاه بوم گردی برای پذیرایی از گردشگران و مهمانان در استان فعال است.

وی یادآور شد: همچنین ۴۰ خانه بوم گردی نیز در روستا‌های هدف گردشگری که دارای بیشترین جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی هستند ساماندهی و مهیا شده و پذیرای گردشگران در استان ایلام هستند.

شنبه‌زاده بازدید از آثار و جاذبه‌های تاریخی را از دیگر امتیاز‌های اسکان گردشگران در اقامت گاه‌های بوم گردی استان مرزی ایلام عنوان کرد.

وی هدف از تقویت بوم‌گردی را ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستاها، توسعه کسب و کار مرتبط با گردشگری، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام یادآور شد: ۱۱ هتل، ۵ مهمانپذیر، ۶۳ خانه مسافر، ۱۱ سفره خانه سنتی و ۴۰ اقامتگاه بومگردی جهت استقبال از گردشگران و مسافران فعالیت دارند.

ایجاد اشتغال صنایع دستی و گردشگری مهاجرت ایلام استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر