کد خبر: 831702 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: مرحله اول ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین مشتمل بر پایان اسکلت بتنی است که تاکنون ۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر مهرام با اعلام این خبر افزود: این بیمارستان از طرح‌های مصوب سفر رئیس جمهوری به استان قزوین است که حدود 68 هزار مترمربع زیربنا دارد و در 7 طبقه احداث می شود.

وی اضافه کرد: استاندار و معاون عمرانی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین روز پنجشنبه بازدیدی از روند احداث این بیمارستان داشتند و در خصوص نحوه تامین منابع و پیگیری هایی که برای فاز دوم پروژه باید انجام شود صحبت و هماهنگی شد.

مهرام ادامه داد: با توجه به سرانه پایین تخت های بیمارستانی در قزوین احداث این بیمارستان می تواند به عنوان بزرگترین طرح درمانی استان قزوین تا حد بسیار زیادی نیازهای درمانی را برطرف کند.

وی اظهارداشت: با افتتاح این بیمارستان ضمن آنکه سرانه تخت بیمارستانی از ۱.۳ تخت به دو تخت برای هر هزار نفر افزایش خواهد یافت جابجایی بسیاری از فضاهای درمانی استان از جمله بیمارستان اعصاب و روان نیز که هم اکنون در ساختمان استیجاری راه آهن است و یا مرکز درمان ناباروری امکان پذیر خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین همچنین از تکمیل تنها مرکز رادیوتراپی این استان در بیمارستان مستقل ولایت خبر داد و افزود: ساخت این مرکز پایان یافته و هم اکنون در انتظار یکی از دستگاه های پیشرفته شتاب دهنده است که وارد کشور شده و در گمرک قرار دارد.

استان قزوین هم اکنون دارای ۱۶ بیمارستان دانشگاهی، خصوصی، تامین اجتماعی و خیریه با بیش  از ۱۸۰۰ تخت است.

 

بیمارستان تامین اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان سازمان مدیریت و برنامه ریزی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر