کد خبر: 831701 A

چهار مکان مناسب از سوی اداره کل ورزش و جوانان قزوین برای ایجاد پیست مسابقات موتورسواری و اتومبیلرانی در استان شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل ورزش و جوانان قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: پس از جانمایی قطعی یکی از چهار نقطه شناسایی شده در استان با کمک اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان،  وارد عمل شده و مراحل احداث پیست را در اراضی شروع خواهیم کرد.

عباس علایی مقدم افزود: مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین قول مساعد داده اند که برای اعطای زمین به رشته اتومبیلرانی و موتورسواری اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین گفت: با توجه به اینکه بخش خصوصی از احداث این پیست استقبال کرده و خواهان همکاری است، می‌توان شرایطی را فراهم کرد که با استفاده از ظرفیت این بخش فرآیند احداث را تسریع ببخشیم.

علایی مقدم خاطرنشان کرد:در حال حاضر یک پیست مناسب و استاندارد برای برگزاری مسابقات و تمرینات رشته های مختلف موتورسواری و اتومبیلرانی در استان قزوین وجود ندارد.

مدیرکل ورزش و جوانان قزوین یادآور شد: میزان دسترسی به پیست، فضای مناسب برای تماشاچیان و وجود امکانات زیرساختی از مهمترین مواردی است که اکنون در انتخاب مکان پیست مورد توجه قرار دارد.

استان قزوین بیش از هزار موتورسوار و اتومبیلران ورزشی دارد که از این میان ۳۰۰ نفر بیمه ورزشی دارند.

 

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین استاندارد ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر