کد خبر: 831297 A

امروز صورت گرفت؛

معاون استاندار تهران امروز چهارشنبه از نقاط سیل خیز منطقه فرون آباد پاکدشت همراه با دیگر مسئولان شهرستانی بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، محمد تقی‌زاده به اتفاق مدیرکل راهداری استان تهران و با همراهی فرماندار، شهرداران فرون‌آباد، شریف آباد و شهر پاکدشت و سایر مسئولان شهرستانی با حضور در شهر فرون‌آباد، به عنوان یکی از مناطق سیل خیز پاکدشت، از وضعیت مسیل‌ها و معبر عبور آب به ویژه از بزرگراه امام رضا(ع) بازدید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در این بازدید گفت: در زمان بارش باران، حجم زیادی آب از ارتفاعات شمال پاکدشت، به سمت بزرگراه امام رضا(ع) و شهر فرون‌آباد سرازیر می‌شود که این امر در صورت عدم کنترل، مشکلات عدیده‌ای را می‌تواند به همراه داشته باشد.

تقی‌زاده افزود: با توجه به حجم ورودی بسیار زیاد آب در زمان ریزش باران، لازم است تا ضمن تقویت و وضعیت کانال‌های آب خروجی فعال موجود، احداث کانال های روباز جدید نیز در دستور کار مدیریت شهر فرون آباد قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مدیریت شهری فرون‌آباد پیش از شروع بارش‌ها، کار نقشه برداری مسیر و نوع کانال احداثی جهت اجرا را تعیین و پس از طی مراحل قانونی، نسبت به اجرای آن اقدام کنند.

کورش میرزایی، شهردار فرون آباد نیز در جمع خبرنگاران:با توجه به آغاز فصل ریزش نزولات آسمانی، مدیریت شهری فرون آبان ضمن لایروبی انهار و کانال های روباز سطح شهر، نسبت به بازسازی انهار و جدول‌گذاری مسیل‌ها به منظور هدایت روان‌آب‌ها و سیلاب به خارج از بخش مسکونی اقدام کرده است.

وی افزود: شهر فرون آباد به دلیل قرار گرفتن در جنوب بزرگراه امام رضا(ع) و ارتفاعات موسوم به چهل‌قز و سنگ‌تراشان، با کوچکترین بارندگی، با خطر آب‌گرفتگی مواجه است و احداث مسکن مهر در ورودی شهر، این خطر را تشدید کرده است.

وی اذعان کرد: با توجه با این که معبر اصلی خروج آب از ارتفاعات شمالی، زیر بزرگراه امام رضا(ع) به سمت شهر فرون آباد واقع شده، تلاش می‌شود تا با همکاری معاونت عمرانی، نهر جدیدی برای هدایت آب به سمت خارج شهر احداث شود تا خطر آب‌گرفتگی شهر فرون آباد از برطرف شود.

میرزایی تصریح کرد: مدیریت شهری فرون‌آباد در جریان سیلاب ابتدای فصل، توانمندی خود را برای مواجهه با حوادث غیر مترقبه نشان داد ولی لازم است تا با پیش‌بینی احتمال آب‌گرفتگی، از بروز هر گونه مشکل برای شهروندان پیشگیری کرد.

شایان ذکر است، شهرستان پاکدشت با 350 هزار نفر جمعیت در 20 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

استانداری تهران بارش باران جدول سیل معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر