کد خبر: 831295 A

محمدیان مطرح کرد:

مسئول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: ۲۳ رسانه فعال استان در حوزه مکتوب و فضای مجازی در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس محمدیان چهارشنبه در حاشیه نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد گفت: خراسان رضوی مهد رسانه و دومین قطب رسانه‌ ای کشور است و به دلیل همین گستردگی با مسائل مختلفی دست به گریبان است.

وی اظهار داشت: امروز خبرنگاران و فعالان در حوزه رسانه‌های مکتوب و فضای مجازی با چالش‌های متعددی همچون گرانی و کمبود کاغذ و سرعت انتشار اخبار صحیح و دقیق برای جلب رضایت مخاطبان روبرو هستند.

وی بیان کرد: یکی از نیازهای اصلی خبرنگاران به خصوص در شهرستانها برگزاری دوره های آموزشی برای تهیه مصاحبه‌های تخصصی و گزارش‌های عمقی است که مغفول مانده است.

محمدیان عنوان کرد: بدین ترتیب با پرورش خبرنگاران حرفه‌ای زمینه برای جذب خبرنگار در شهرستان‌ها توسط روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های ملی و ایجاد فضای رسانه‌ای فعال فراهم شده و همچنین باعث آگاهی شهروندان از حقوقشان به خصوص در شهرهای کوچک می‌شود که یکی از پایه‌های اصلی دموکراسی است.

وی با اشاره به تاکید بر نقش رسانه‌ها در بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: رسانه‌ها به عنوان یک نهاد سیاستگذار فرهنگی در کنار دانشگاه ها و حوزه‌های علمیه نقش بسیار مهمی در تبدیل بیانیه گام دوم انقلاب به یک فرهنگ عمومی دارند و تا در این راستا هر چه سریعتر از مرحله تبیینی وارد مرحله گفتمان سازی شویم.

خراسان رضوی رسانه فضای مجازی مشهد نمایشگاه کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر