کد خبر: 830818 A

رحمانی به ایلنا خبر داد:

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک از معرفی واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ و کُک به دلیل آلودگی و عدم انجام تعهدات به مرجع قضایی خبر داد.

امید رحمانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: از این واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ  و کُک واقع در شمال شهر آبیک، یک نمونه هوا گرفته شده بود که اخطارهای لازم برای رفع آلایندگی صادر شد.

وی افزود: از سوی این واحد، مهلت‌هایی درخواست شده بود تا بتواند به تعهدات خود تحقق ببخشد که پیگیری‌هایی از سوی اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک صورت گرفت اما به تعهدات خود عمل نکرد و به نوعی وقت خریدن بود.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک ادامه داد: دو ماه مهلت به واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ  و کُک داده شده بود اما درطی این مدت زمان داده شده، به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرد.

رحمانی بیان کرد: این واحد به واسطه تخلیه غیرمجاز پسماند در اطراف واحد، احداث نکردن فضای سبز، نصب نکردن سیستم‌های کنترلی ذرات هوا، عدم پوشش مواد اولیه تهیه شده، احداث نکردن سالن و رفع گرد وغبار به دستگاه قضایی شهرستان آبیک معرفی شده است.

وی افزود: با هر واحد تولیدی و صنعتی که موجبات آلودگی هوا و محیط زیست را در شهرستان آبیک فراهم کند، برخورد قاطع و قانونی صورت می‌گیرد.

آلودگی هوا حفاظت از محیط زیست دستگاه قضایی فضای سبز محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر