کد خبر: 830530 A

رئیس انجمن سینمای جوان استان خبر داد:

12 فیلم کوتاه در بخش داستان، مستند و تجربی از ابتدای امسال توسط انجمن سینمای جوان قزوین تولید شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محسن آقالر، رئیس انجمن سینمای قزوین روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: روزی روزگاری سینما سعید مستوفی، اسب تک شاخ مهدی حسین‌وردی، حرف حساب ایلناز خیره‌خواه، گوش‌هایش سامان البرزی از جمله آثار تولید شده توسط سینماگران جوان قزوین بوده است.

وی با اشاره به فعالیت انجمن سینمای جوان قزوین از سال ۶۴، اظهار داشت: سالانه ۱۲۰ هنرجو در رشته‌های فیلمسازی، عکاسی و تصویربرداری از آموزش‌های این انجمن بهره‌مند می‌شوند.

این کارگردان قزوینی با اشاره به آغاز دوره آموزش یک ساله فیلمسازی این انجمن از ۲۰ آبان ماه جاری، تصریح کرد: ۲۰ هنرجو دروس آشنایی با سینما، کارگاه تجربه اول، عکاسی، کارگاه ایده تا فیلمنامه، کارگردانی، فیلمبرداری، نشست فیلم کوتاه و گفت‌وگو را در این دوره فرا می‌گیرند.

به گفته وی، تدوین، صدا، کارگاه تدوین، صداگذاری و کارگاه‌های فیلمسازی مستند، داستانی و تجربی نیز از دیگر دوره‌های آموزشی هنرجویان است و در پایان نیز هر هنرجو یک فیلمنامه کوتاه داستانی می‌نویسد.

آقالر یادآور شد: هنرجویان با آموزش‌های لازم در انجمن سینمای جوان به تولید فیلم‌های کوتاه و نیمه حرفه‌ای پرداخته و به تدریج به تولیدات حرفه‌ای نیز روی می‌آورند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان قزوین در خصوص حمایت اداره کل ارشاد اسلامی از تولیدات این انجمن، افزود: تعامل خوبی در این زمینه وجود دارد و با تفاهم نامه منعقد شده در آینده نزدیک تمامی تجهیزات ضروی جهت فیلمسازی هم به روز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای تولید یک فیلم کوتاه به طور میانگین ۱۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال هزینه می‌شود که این میزان از سوی بخش خصوصی تا ۵۰۰ میلیون ریال هم می‌رسد.

آقالر با اشاره به برگزاری ۲ کارگاه داستان و فیلم و فیلمنامه‌نویسی از سوی این انجمن، اظهار داشت: کارگاه‌های فیلم انجمن سینمای جوان با عنوان پاتوق فیلم کوتاه ایران و جهان روزهای چهارشنبه هر هفته در مجتمع هنری ارشاد قزوین برگزار و همه علاقه‌مندان می‌توانند در آن شرکت کنند.

 

بخش خصوصی انجمن سینمای جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر