کد خبر: 830464 A

صبح امروز صورت گرفت؛

مدیرکل فنی و حرفه ای استان گلستان، گفت: ما کشور قزاقستان را کشور دوست و برادر می دانیم و امیدواریم بتوانیم در جهت گسترش و توسعه آموزش های مهارتی و انعقاد تفاهم نامه همکاری به منظور تربیت نیروی انسانی، همکاری های خوبی داشته باشیم.

به گزارش ایلنا، سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل فنی و حرفه ای استان گلستان ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به سرکنسول کشور قزاقستان گفت: در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و در جهت اجرای طرح سازمانی، صادارات آموزش فنی و حرفه‌ای و با هدف گسترش و توسعه آموزش‌های مهارتی در کشورهای همسایه و نیز در زمینه‌های آموزش‌های مهارتی و ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای کارجویان و شاغلین و اجرای برنامه‌های مشترک در جهت تولیدات مبتنی بر مهارت‌های آموزش دیدگان این نشست برگزار شد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر مهارت یک موضوع فرا منطقه‌ای شده است و این زبان مهارت است که توانسته این نشست را برقرار کند.

حسینی طلب گفت: ما کشور قزاقستان را کشور دوست و برادر می دانیم و امیدواریم بتوانیم در جهت گسترش و توسعه آموزش های مهارتی و انعقاد تفاهم نامه همکاری به منظور تربیت نیروی انسانی، همکاری های خوبی داشته باشیم.

آیتجان آیداشف سرکنسول کشور قزاقستان ضمن تقدیر و تشکر به جهت اجرای تاثیرگذار آموزش های مهارتی ، تربیت نیروی انسانی و در نهایت ایجاد شغل برای مهارت آموختگان توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ایران و همچنین استفاده از چنین ظرفیت هایی برای توسعه و تربیت نیروی انسانی در کشور قزاقستان، گفت: با توجه به خواهرخواندگی دو شهر گرگان و آق تاو می‌توان در جهت تعامل و همکاری در جهت گسترش آموزش های مهارتی اقدامات موثری انجام داد.
 
در پایان این نشست سرکنسول کشور قزاقستان در استان گلستان و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان از کارگاه های آموزشی مرکز برادران گرگان بازدید کردند.

استان گلستان ایران فنی و حرفه ای قزاقستان نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر