کد خبر: 830445 A

استاندار سیستان و بلوچستان:

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، افزود: از آنجایی که سیما و منظر شهرها و روستاها معرف آن منطقه است بنابراین انباشت زباله در ورودی و معابر شهری و روستایی؛ ظلمی بزرگ در حق مردم این منطقه است که باید با همت مردم و دستگاه‌های متولی پاکسازی شود.

به گزارش ایلنا، احمدعلی موهبتی در این باره گفت : از آنجایی که سیما و منظر شهرها و روستاها معرف آن منطقه است بنابراین انباشت زباله در ورودی و معابر شهری و روستایی؛ ظلمی بزرگ در حق مردم این منطقه است که باید با همت مردم و دستگاه‌های متولی پاکسازی شود.

احمد علی موهبتی خاطرنشان‌کرد: منطقه سیستان، تاریخ و فرهنگ بسیار غنی دارد و متاسفانه اکنون با رایج شدن این رفتارهای نامتعارف، در فضای مجازی و رسانه‌ای تصاویر ناهنجار از این منطقه نشان داده می شود.

وی افزود: این جلسه را به طور ویژه و استثناء و صرفاً برای منطقه سیستان برگزار کردیم تا ماحصل جلسه این باشد که سیستان در جهت اصلاح و آبادانی تکان بخورد.

استاندار گفت: با این حجم انباشت زباله و نخاله‌های ساختمانی به ویژه در مسیرهای منتهی به جاده اصلی، چهره زیبای منطقه و فرهنگ غنی مردم منطقه سیستان در خطر است.

وی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم شهرهای ما هدف گردشگری باشد، باید تلاش کنیم تا چهره شهرها تغییر کند و بالطبع وقتی بدیهی ترین اصول شهری و روستایی که تمیزی و نظافت است را رعایت نکنیم؛ چگونه می توانیم ادعا کنیم شهر ما مقصد گردشگری است؟!

نماینده عالی دولت در استان بیان داشت: آغاز بهره برداری از طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان در آینده نزدیک، اتفاق میمون و مبارکی است که لازم است همزمان با این جهش و اقدام خوب با جمع آوری زباله ها و زیباسازی منظر و سیمای شهری و روستایی در جهت حذف کاستیها و نواقص گام برداریم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید با وحدت همه فرمانداران و شهرداران حوزه سیستان، یک جهش انقلابی شکل بگیرد تا امید مرده سیستان زنده شود.

وی افزود: همه مسئولان اعم از بخش دولتی و خصوصی باید آسایش و راحتی را بر خودشان حرام کنند و با تجمیع امکانات و مشارکت مردم چهره شهرها و روستاها را تغییر بدهند.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه به مساله سد معبر توسط دست فروشان و برخی مغازه داران و همچنین تخلیه نخاله‌های ساختمانی در نقاط شهری را مورد انتقاد قرار داد و گفت: باید با این نوع رفتارها که نظم و انضباط جامعه را به هم می ریزد، برخورد قانونی لازم انجام شود.

وی افزود: پرداخت عوارض و حقوق شهرداری ها نیز از ضروریات و حق الناس است، و هر کسی در شهر زندگی می کند و با زیرپا گذاشتن ضوابط، هزینه‌ای به شهرداری پرداخت نمی کند، قطعاً نسبت به مردم آن شهر خیانت کرده است.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در بخش دوم سخنانش اظهار کرد: در جریان سیل سال گذشته منطقه سیستان اگر همکاری و هم افزایی مسئولان و مردم و تمهیدات پیش بینی شده مجموعه مدیران استانی نبود، خسارات جدی به این منطقه وارد می‌شد.

استاندار ادامه داد: البته با توجه به ازبین رفتن منابع طبیعی در کشور افغانستان و انباشت رسوبات در مسیل ها و مبادی ورودی آب، تسریع در انجام اقدامات پیشگیرانه و لایروبی انهار و مسیل‌ها ضرورت دارد.

موهبتی خطاب به معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تاکید کرد: تمهیدات بودجه این بخش پیش‌بینی و پرداخت هزینه‌های سال گذشته نیز از طریق سازمان مدیریت بحران کشور پیگیری شود.

 

دستگاه های اجرایی زباله سیستان و بلوچستان شورای هماهنگی مدیریت بحران شهری و روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر