کد خبر: 830155 A

معاون شهردار کرج مطرح کرد:

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج با همکاری اداره کل بهزیستی استان البرز، دوره آموزشی مناسب سازی و دسترسی پذیری فضای شهری را برگزار کرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا رحیمی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج در دوره آموزشی مناسب سازی و دسترسی پذیری فضای شهری ویژه کارشناسان مجموعه مدیریت شهری، با اشاره به این نکته که موضوع افراد کم توان و معلولین اعم از معلولیت جسمی یا ذهنی، امر بسیار مهمی است که توجه ویژه دستگاه های اجرایی را می‌طلبد، افزود: با توجه به روند افزایشی معلولیت در کشور قانونی برای حمایت از حقوق این قشر از جامعه تدوین شده که دستگاه های اجرایی را مکلف به خدمت رسانی به معلولان می داند تا جایی که موضوعاتی نظیر آموزش و امکانات ورزشی رایگان نیر در آن ذکر شده است.

رحیمی در ادامه به نقش شهرداری کرج پرداخت که در راستای حمایت از قشر ناتوان شهر کمیته مناسب سازی معابر و روان سازی تردد در مجموعه مدیریت شهری متشکل از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج، سازمان نظام مهندسی، راه و شهرسازی و بهزیستی و کلیه دستگاه های متولی امر برگزار و به صورت ماهیانه مشکلات و معایب موجود شهری در آن بررسی و برای رفع آن تصمیم گیری می شود. 

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج اداره کل بهزیستی را به عنوان متولی امر حمایت از معلولان جامعه دانست و افزود: از ابعاد بسیار مهم دیگر در موضوع معلولیت، اهمیت به افراد روشن دل و ناشنوایان و چگونگی استفاده آنها از فضاهای شهری است که می بایست اقدامات تخصصی در راستای رفع موانع موجود صورت پذیرد.

رحیمی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با همکاری کلیه دستگاه های اجرایی شهر، فضای کالبدی و محیط زندگی اقشار معلول و کم توان بهبود یابد.

علیرضا رحیمی معاون شهردار کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر