کد خبر: 829955 A

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در حال حاضر استانداردهای بروز و جدید داریم و ۳۳هزار و ۸۰۰ استانداردی که تدوین شده بیش از یک سوم آنها در دولت تدبیر تدوین شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، نیره پیروزبخت ظهر امروز در آئین تجیل از واحدهای نمونه و منتخب استان قزوین که در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، اظهار کرد:  واحدهای تولیدی به حوزه استاندارد توجه کنند و ما به دنبال برخوردها نیستیم و اعلام کردیم که به عنوان مشاور واحدهای تولیدی هستیم و نگاه پلیسی نداریم اما اگر تخلقی قرار بگیرد با آن برخورد می شود و تخلف خط قرمز ما است.

وی افزود: سه سال مانع ورود واردات محصول ذرت به کشور شدیم و اجازه ورود ذرت که برای مردم مضر بود را ندادیم و صنعتگران تولیدکنندگان خدمت قانونمند بدانند که استاندارد در کنار آنها است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استانداردها به تسهیل تجارت کمک و در استراتژی ایزو به تسهیل دولت کمک می کند.

پیروز بخت اضافه کرد: در حال حاضر استانداردهای بروز و جدید داریم و ۳۳هزار و ۸۰۰ استانداردی که تدوین شده بیش از یک سوم آنها در دولت تدبیر تدوین شده است.

وی اضافه کرد: ما باید مراقب سلامت و ایمنی مردم باشیم و امروز با تحولات روز کشور و دنیا روبرو هستیم و رتبه ۲۳ را در کشورهای دیگر و رتبه ۳ را در آسیا داریم.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استانداردسازی ارزیابی و انطباق در کشور انجام می شود.

پیروز بخت یادآور شد: در حوزه استانداردهای اجباری و تشویقی نگاه‌مان تغییر کرده و به دنبال اجباری کردن نیستیم اما باید همه کالاها استاندارد شود و به دنبال آن هستیم که ارزیابی گواهی انطباق به برخی محصولات داده شود و این گواهی به محصولات دانش بنیان داده شده است.

وی مطرح کرد: در حال گذر از دیدگاه سنتی به نوین هستیم و باید از استاندار به کیفیت و به فضای رقابت پذیری جهانی برسیم.

 

استاندارد ایران دولت واردات سازمان ملی استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر