کد خبر: 829632 A

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین از برگزاری مانور با سناریوی واژگونی یک دستگاه تانکر سوخت بر روی خودروی سواری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منتظری رییس سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین گفت: مانور عملیاتی کمک به یک دستگاه تانکر واژگون شده بر روی خودروی سواری و رهاسازی سرنشینان با هدف ارزیابی میزان آمادگی دستگاه‌های امدادی انجام شد.

منتظری افزود: این مانور در کیلومتر۶۲ محور قزوین-رشت نرسیده به تونل شیرین سو برگزار شد.

او اضافه کرد: در این مانور که بدون اطلاع و هماهنگی قبلی بادستگاه‌های امدادی انجام شد، ایستگاه‌های آتش نشانی شماره۴و۷ شهرداری قزوین در مکان موردنظر حضور یافتند.

این مقام مسئول بیان کرد: در این مانور سرعت عمل و همچنین کیفیت حضور عوامل امدادو نجات استان قزوین مانند آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس مورد ارزیابی قرار گرفت و کیفیت مدیریت مانور توسط عوامل انتظامی و پلیس راه بررسی شد.

منتظری یادآور شد: تعلل ناشی از کمبود امکانات یا نقص فنی تجهیزات در امداد رسانی به حادثه دیدگان ارتباط مستقیم با جان و مال هموطنان دارد که می‌توان در برخی موارد خسارت‌های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد که با برگزاری انواع مانور‌ها می‌توان با آمادگی کامل در صحنه حوادث حضور یافت.

 

آتش نشانی استان قزوین سازمان آتش نشانی شهرداری هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر