کد خبر: 829513 A

استاندار خبر داد:

استاندار اصفهان از آمادگی کامل این استان برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، عباس رضایی در حاشیه مراسم افتتاح مدرسه خیرساز زارع در کاشان، اظهار داشت: انتخابات مسئله‌ای مهم  است که در این راستا وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها مسوولیت سنگینی بر عهده دارند.

وی افزود: بر این اساس اقدام‌های لازم از جمله امور مربوط به پشتیبانی برای برگزاری انتخابات صورت گرفته و با اعلام مهلت قانونی آغاز انتخابات که با نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس آغاز می‌شود، وارد مرحله اجرایی خواهیم شد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی نیز آمادگی وجود دارد و پیشنهاد شده که در صورت هماهنگی وزارت کشور و شورای نگهبان، این امر برای نخستین‌بار به طور کامل در این استان به اجرا درآید.

وی در مورد تحرکات انتخاباتی داوطلبان احتمالی نامزدی نمایندگی مجلس نیز اظهار داشت: فعالیت زود هنگام انتخاباتی در استان اصفهان تاکنون گزارش نشده و انتظار می‌رود داوطلبان احتمالی همچنان پایبندی خود را به قانون رعایت کنند.

استان اصفهان با جمعیت بیش از پنج میلیون نفر  در مجموع ۲۰ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد و از جمله استان‌های دارای بیشترین سهم و اثرگذاری در نهاد قانون‌گذاری کشور به شمار می‌رود.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند امسال برگزار خواهد شد و داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس از ۱۰ تا ۱۶ آذرماه فرصت نام‌نویسی دارند.

 

اصفهان الکترونیک انتخابات ایران مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر