کد خبر: 829480 A

رئیس اورژانس سبزوار خبر داد:

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار گفت: 51 کودک ونوجوان از اهالی روستای صد خرو از توابع شهرستان داورزن بر اثر صرف غذا در یک محفل مذهبی دچار مسمومیت شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، دکتر عباس کافی با بیان این خبر اظهار کرد: تعداد 51 کودک و نوجوان صدخروی شب گذشته بر اثر صرف غذا در یک محل مذهبی دچارمسمومیت شده و با علائم ناشی از مسمومیت به مراکز بهداشتی درمانی روستای صدخرو و شهرستان داورزن مراجعه کردند.

وی افزود: بلافاصله پس از مراجعه بیماران به این مراکز، اقدامات درمانی اولیه توسط پزشک و کادر درمانی حاضر در محل آغاز و طی هماهنگی با ستاد عملیات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، تیم های بهداشتی و درمانی جهت بررسی تخصصی به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس اورژانس سبزوار ادامه داد: تعداد 33 بیمار در مراکز بهداشتی و درمانی صدخرو و داورزن پس از معاینات لازم به صورت سرپایی مداوا وترخیص و 18 بیمار دیگر جهت بررسی و انجام آزمایشات تخصصی تر به مرکز آموزشی- درمانی واسعی و بیمارستان حشمتیه سبزوار ارجاع داده شدند.

دکتر کافی با اشاره به انجام آزمایشات و بررسی های لازم توسط پزشکان متخصص بر روی بیماران،اضافه کرد:11 بیمار با درمان سرپایی و در صحت و سلامت کامل ترخیص و 7 نوجوان دیگرجهت تکمیل روند درمان در بیمارستان بستری شده اند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارخاطرنشان کرد: هم اکنون حال عمومی تمامی بیماران خوب گزارش شده است. 5 بیماردر حال ترخیص از بیمارستان و 2 بیمار دیگر جهت دریافت خدمات تخصصی در بیمارستان حشمتیه تحت نظر هستند.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی درمان فوریت های پزشکی کودک و نوجوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر