کد خبر: 829438 A

ملک زاده مطرح کرد:

رئیس نوزدهمین کنگره بین المللی بیماری‌های گوارش و کبد، گفت: نزدیک ۳۰ درصد مردم ایران دچار بیماری‌های گوارش و کبد هستند.

به گزارش ایلنا، رضا ملک‌زاده رئیس نوزدهمین کنگره بین‌المللی گوارش و کبد ایران با اشاره به اینکه یکی از شایع‌‌ترین بیماری ها در کشور، بیماری‌های گوارش و کبد هستند، گفت: نزدیک ۳۰ درصد مردم ایران دچار درجاتی از بیماری گوارش و کبد بوده؛ ضمن اینکه باید گفت از زمان شروع این بیماری تا نشان دادن عوارض آن ممکن است ۲۰ تا ۳۰ ماه طول بکشد و بیماری خاموش است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد علل علل مرگ‌های زود رس در ایران سکته‌های قلبی و مغزی است، بیان داشت: اکثر  این بیماران دچار کبد چرب نیز هستند و اگر بتوانیم کبد چرب را مراقبت و کنترل کنیم، آمار سکته‌ها را نیز می‌توانیم کم کنیم.

فوق تخصص گوارش و کبد با بیان اینکه ۲۰ درصد مردم ایران از بیماری ریفلاکس رنج می برند، افزود: موضوع دیجیتال هلث یکی از موارد مهمی است که در کنگره نوزدهم گوارش و کبد  مورد بحث قرار می‌گیرد.

1de9babc-baec-4389-98c6-a5efb32c06cb

ملک زاده با اشاره به بیماری آی. بی. دی یا بیماری مزمن التهابی روده، خاطرنشان کرد: مهمترین عوامل ایجاد این بیماری اسهال خونی مزمن است و بیماری است که مادام العمر بوده و همیشه باید بیمار دارو مصرف کند.

رئیس نوزدهمین کنگره بین‌المللی بیماری های گوارش و کبد ایران با اشاره به پیشرفت‌های ایران در زمینه تولید داروهای مربوط به بیماری‌های گوارش و کبد، افزود تمام داروهای موجود در دنیا که برای درمان بیماری‌های گوارش و التهاب روده مصرف می‌شود، در ایران تولید با کیفیت عالی و قیمت مناسب  عرضه می‌شود.

ایران درمان بیماری مردم ایران مرگ ملک زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر