کد خبر: 829329 A

رئیس پلیس راهور یزد:

رئیس پلیس راهور یزد گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل تصادفات، عدم توجه به جلو بیشترین سهم را در علت رخداد تصادفات درون شهری داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ رضا زارع با اشاره به بروز حوادث درون شهری اظهار داشت: به دلیل استفاده مردم از وسایل شخصی و بی توجهی در استفاده از حمل و نقل عمومی متاسفانه بار ترافیکی در برخی معابر سنگین و نیمه سنگین است.

وی با بیان اینکه رانندگان در زمان رانندگی به شدت از تلفن همراه استفاده می کنند ادامه داد: متاسفانه این موضوع موجب می شود تا توجه به جلو کاسته شده و باعث بروز حوادث شود.

رئیس پلیس راهور یزد با بیان اینکه یکی از مصادیق عدم توجه به جلو استفاده از تلفن همراه است اضافه کرد: تلفن همراه ممنوع است که شب گذشته این موضوع موجب بروز حادثه واژگونی و فوت یک شهروند شد.

وی به اشاره به اینکه رعایت حق تقدم و توجه به جلو می‌تواند بیش از نیمی از تصادفات درونشهری را کاهش دهد بیان داشت: شهروندان باید توجه داشته باشند که استفاده از تلفن همراه حین رانندگی یکی از اصلی‌ترین مواردی است که منجر به بروز تصادفات می‌شود و به همین جهت استفاده از همه وسایل الکترونیکی حین رانندگی به دلیل ایجاد حواس پرتی برای راننده ممنوع است.

وی از آن دسته از رانندگانی که این موضوع را جدی نمی‌گیرند، خواست عادات و سبک رانندگی خود را اصلاح کنند و از ارتکاب به اعمالی که باعث حواس پرتی می‌گردد خودداری کنند تا شاهد روند کاهش بروز سوانحی باشیم که بی‌احتیاطی و بی‌توجهی به جلو سبب رخ دادن آنها می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد،‌ موتورسیکلت و موتورسوارها را مشکل اصلی ترافیکی و حوادث رانندگی در یزد عنوان کرد و گفت:‌ در چهار ماهه نخست امسال بیش از دو هزار موتورسیکلت در یزد توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

در ادامه با اشاره به نقش دوربین‌های نظارتی و کنترل سرعت در کاهش تصادفات رانندگی استان یزد، گفت:‌ هوشمندسازی نقش تقویت نظارت‌ها و کاهش حوادث رانندگی دارد.

وی درباره توقف غیرقانونی در حاشیه میادین شهر یزد،‌افزود:‌ توقف خودروها در حاشیه میادین توسط دوربین‌ها نظارتی بررسی و دو دقیقه قبل از اعمال جریمه پیامکی به راننده ارسال می‌شود که اگر رانندگان این تذکر را جدی گرفته و حرکت کنند،‌ جریمه نخواهند شد.

پلیس راهور یزد ترافیک شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر