کد خبر: 829292 A

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور عنوان کرد:

معاون فنی و اجرایی سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: برنامه ریزی در استفاده از وقت و حداکثر بهره وری از آن، اصل اساسی پدافند غیرعامل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مسعود مینوییان معاون فنی و اجرایی سازمان پدافند غیرعامل کشور روز شنبه در همایش پدافند غیرعامل که در استانداری قزوین برگزار شد، بیان کرد: برنامه ریزی در استفاده از وقت و حداکثر بهره وری از آن، اصل اساسی پدافند غیرعامل است و توفیق خدمت به مردم کشور اگر از دست برود قابل برگشت نخواهد بود.

وی گفت: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که بدون به کارگیری از تجهیزات نظامی ایجاد شده و باعث کاهش آسیب پذیری و موجب مصون سازی می‌شود تا اگر آسیبی در کشور ایجاد شد بتوان با تدابیر تعریف‌شده از خسارت‌های احتمالی پیشگیری و آسیب‌ها را جبران کرد.

معاون فنی و اجرایی سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار کرد: موضوع اصلی پدافند غیرعامل، دارایی‌هاست که شامل زمان، زیرساخت ها، اراضی، مصالح ساختمانی و غیره می شود که جزو سرمایه های ملی است.

مینوییان عنوان کرد: تهدید دشمن این است که بتواند به سرمایه های ما از جمله نیروی انسانی ضربه وارد کند و ما موظف هستیم به بهترین شکل از سرمایه های انسانی در مقابل تهدیدات دشمن دفاع کرده و آنها را حفظ کنیم.

وی با اشاره به برخی مشکلات طبیعی در کشور که موجب ایجاد مشکلات در زیرساخت های برخی استان‌ها شد، افزود: ریزگردهایی که در خوزستان موجب شد تا به زیرساخت های برق و آب در استان خوزستان آسیب هایی وارد شود اگر با مطالعه درست، آسیب‌پذیری زیرساخت ها شناسایی می‌شد، با سرعت بیشتری می‌توانستیم مشکلات موجود را برطرف کرده و حتی پیشگیری کنیم.

معاون فنی و اجرایی سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: کار پدافند غیرعامل با فکر و اندیشه قابل اجراست و باید پدافند غیرعامل را تسری دهیم.

وی اضافه کرد: باید به هوش باشیم کشور ما به دلیل اینکه دشمن قدار و با تکنولوژی بالا به دنبال ضربه به کشور در حوزه های مختلف است، باید بتوانیم در مقابل تک دشمن پاتک کرده و در مقابل تهدیدات و آسیب های این دشمن قوی کشور را با تکنولوژی بالاتر، مصون و تاب آور سازیم.

مینوییان گفت: مبنای پدافند غیرعامل استفاده از فناوری و تکنولوژی روز است که این امر توصیه مقام معظم رهبری است.

بهره وری سرمایه مشکلات استان ها برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر