کد خبر: 829024 A

با حضور استارت آپ‌های فعال در کرج؛

نخستین رویداد شتاب سازمان های هوشمند در مرکز علمی و کاربردی خانه کارگر واحد کرج و با حضور استارت آپ های فعال در حوزه کسب و کار، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اولین رویداد شتاب سازمان های هوشمند با حضور قائم مقام مراکز علمی و کاربردی خانه کارگر کشور، جمعی از اساتید، استارت آپ ها و دانشجویان فعال در حوزه کسب و کار در مرکز علمی و کاربردی خانه کارگر واحد کرج برگزار شد.

احمد محجوب، قائم مقام مراکز علمی کاربردی خانه کارگر کشور با اظهار امیدواری از برگزاری و ارائه ایده های جدید دانشجویان خلاق و نوآور، گفت: ادامه رویداد شتاب سازمان های هوشمند می‌تواند در بخش های دولتی و خصوصی، تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی افزود: امروزه یکی از مشکلات اداری، بحث بروکراسی و انجام کارهای اداری است که فرصت زیادی از ارباب رجوع می گیرد و این درحالیست که با داشتن ایده های جدید می توان بسیاری از مشکلات موجود را کم کرد.

محجوب تصریح کرد: برگزاری رویدادهای شتاب می تواند علاوه بر معرفی بهترین ایده، صاحبان طرح و استارت آپ های خلاق را به بخش های تولیدی و اقتصادی، وصل کند.

قائم مقام مراکز علمی کاربردی خانه کارگر کشور ادامه داد: مهمترین سرمایه کشور، ایده، فکر و نیروی انسانی است و نباید فراموش کرد که طرح و برنامه ها باعث می شود علاوه بر ایجاد سرمایه، بخشی از دغدغه مردم و مسئولان برطرف شود.

قائم مقام مراکز علمی کاربردی خانه کارگر کشور با اشاره به طرح های به کار گرفته شده و ده‌ها ایده که در حال حاضر در کشور راه اندازی شده است، گفت: با استفاده از خلاقیت و ایده پردازی نوین، اشتغالزایی خوبی ایجاد می شود لذا در شرایط اقتصادی کشور، حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان، می تواند به اقتصاد و تولید داخلی، کمک کند.

محجوب تاکید کرد: پشتیبانی مالی برای عملیاتی کردن ایده ها لازم است و مدیران و صاحبان صنایع مختلف در شرایط تحریم کشور با این تعامل و همکاری، می توانند بخشی از مشکلات خود را حل کنند.

برتری ۱۳ ایده در حوزه کسب و کار

حسین افتخاری، رئیس مرکز علمی و کاربردی کرج با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشگاه در راستای رونق تولید و گام دوم انقلاب به خبرنگار ایلنا، گفت: ۶۳ طرح دانشجویی با توجه به فرصت کوتاه در ۶ گروه تخصصی مورد بررسی قرار گرفت و این طرح ها در حوزه های مختلف کسب و کار ارائه شد.

افتخاری با عنوان اینکه اداره ورزش جوانان همکاری خوبی با رویداد شتاب سازمان هوشمند داشت، تصریح کرد: در فرایند کار، تعدادی از سرمایه گذاران در این رویداد حضور داشته و حتی از ایده های نوین استقبال خوبی شد.

رئیس مرکز علمی و کاربردی خانه کارگر کرج، اظهار داشت: از تعداد ۱۸ طرحی که به عنوان طرح نوآورانه انتخاب گردید، ۱۳ طرح به مرحله نهایی رسید که برای ۳ طرح به عنوان ایده تجاری، قرارداد فروش منعقد شد.

وی گفت: استانداری البرز و فرمانداری کرج همکاری و حمایت خوبی با ما داشتند و همچنین از حمایت دبیرکل خانه کارگر و رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی البرز برخورددار بودیم.

وی افزود: آنچه باعث پیشبرد جامعه اسلامی می شود، حضور و مشارکت دانشجویان سازمانی است که در آن مشغول به فعالیت هستند.

ایجاد رقابت با ایده های خوب

میثم شادبخش، دبیر رویداد شتاب سازمان های هوشمند در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: استارت آپ ها تیم های کوجکی هستند که با ایده های خوب وارد رقابت می شوند.

وی افزود: این رویداد که برای نخستین بار در سطح کشور و در استان البرز برگزار شد به دلیل وجود خلاء وجود سیستم های هوشمند در سازمان ها، طراحی شد.

شادبخش گفت: دانشجویان IT و مدیریت بازاریابی می توانند در این عرصه، خوب ظاهر شوند لذا به این رویداد هدایت شدند و ۷ سمینار برای آماده سازی این افراد برگزار شد که با الفبای استارت آپ و کسب و کار، آشنا شوند.

وی تصریح کرد: برای تعدادی از ایده های برتر تفاهمنامه ای منعقد شد که طی ارزیابی نهایی انجام شده، نسبت به خریداری آنها اقدام شد.

دبیر رویداد استارت آپی گفت: در این مراسم، ایده های برتر  معرفی می شوند که توسط داوران حاضر، ارزیابی نهایی شوند.

وی در ادامه گفت: تصمیم داریم مرکز کارآفرینی در حوزه IT تاسیس کنیم و بدین ترتیب برای دانشجویان فرصتی مهیا خواهد شد که به مرحله ای برسند که بتوانند محصول خود را عرضه کنند و می خواهیم به جای جذب دانشجویان از ایده هایشان استفاده کنیم.

استارت آپ ها قابلیت رشد دارند

نیره زاغری، دکترای تخصصی مهندسی هوش مصنوعی رباتیک که در بحث پژوهش، هدایت و مدیریت شرکت کنندگان رویداد شتاب سازمان های هوشمند را بر عهده داشت به ایلنا، گفت: حدود یک ماه، دوره آموزش برای آماده سازی دانشجویان شرکت کننده در این رویداد، انجام شد.

وی که در چندین دانشگاه تهران و البرز تدریس می کند، اظهار داشت: در این کارگاهها دانشجویان از سراسر کشور حق حضور داشتند و در پایان دوره، گواهی اتمام دوره را دریافت کردند.

وی گفت: با تقویت استراتژی دانشجویان صاحب ایده در محیط کسب و کار نوین، می توان به قابلیت رشد آنها دست یافت.

زاغری تصریح کرد: ایده های خام دانشجویان، هدایت شد و برای رفع چالش های پیش روی استارت آپ ها، راه کارهایی ارائه شد.

این استاد دانشگاهی گفت: برخی از ایده ها از قابلیتی برخوردار هستند که به عنوان محصول، ارائه شده و می توان با حمایت و مدیریت هوشمند از طرح های نو و استارت آپ در سازمانها و فضای رقابتی، استفاده کرد.

خواستن، توانستن است

سیدمحمدامین احمدی، بنیانگذار شیوه نوین املاک در مجموعه رویال با بیش از ۴۰۰ نفر اشتغالزایی در استان و جوانترین کارآفرین کشوری که در این مراسم حضور داشت به خبرنگار ایلنا گفت: در شرایط سخت کاری شروع به کار کردم و تصمیم گرفتم خلاقیتی داشته باشم که به نفع مشاوران املاک باشد و از طرف دیگر، مجموعه ای باشد که کمک حال مردم بوده و رفت و آمد آنها را کمتر کند.

وی که در سنوات گذشته با عناوین مختلف، رتبه های برتر کسب و کار را به دست آورده است، گفت: مقرر شده با دانشگاه علمی و کاربردی، همکاری و مشاوره به صورت آکادمیک داشته باشم که در این راستا تلاش خواهم کرد به جوانان علاقه مند، کمک کنم به اهداف و ایده هایشان نزدیک شوند.

احمدی با عنوان اینکه خواستن، توانستن است، ادامه داد: اگر کسی بخواهد فرد معمولی نباشد و دیده شود و بخواهد که بتواند دست دیگران را بگیرد، می تواند بدون هیچ حمایت مادی، کار کند چراکه من به تنهایی و با هیچ حمایتی توانستم از صفر شروع کنم و به هدفم رسیدم و دیگران به خصوص جوانان هم اگر بخواهند، می توانند اهداف دست نیافتنی خود را محقق کنند.

در ادامه رویداد شتاب سازمان های هوشمند، تعدادی از شرکت کنندگان صاحب ایده های راه یافته، طرح های خود را معرفی و به پرسش های، حاضران پاسخ دادند و در پایان از ایده های برتر با اهداء جوایز، تقدیر شد.

مرکز علمی و کاربردی خانه کارگر کرج رویداد شتاب سازمان های هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر