سرخط خبرها:
کد خبر: 829012 A

مدیریت جهاد کشاورزی بجستان از آغاز برداشت انار بجستان از بیش از ۱۰۰۰ هکتار از باغات سطح زیر کشت شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بجستان، محمد شجعی کلاتی در این خصوص گفت:برداشت انار بجستان همه ساله در اوایل آبانماه آغاز و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.

وی ادامه داد : شهرستان بجستان دارای ۸ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی است که آب مورد نیاز آن از ۴۸۰ رشته قنات و ۲۴۴ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق تامین می شود.

مدیر جهاد کشاورزی بجستان افزود:سطح زیر کشت انار که امروز شاهد شروع برداشت آن هستیم در بجستان ۱۰۰۰ هکتار است که تقریبا تمامی  آن بارور بوده و با توجه به اینکه در سال ۹۵ تمامی باغات انار به دلیل سرمازدگی کف بر شده عملکرد آن در سال جاری ۱۰ تا ۱۵ تن در هکتار بوده که از این مقدار از باغات بیش از ۱۲ هزار تن انار برداشت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه امسال انار بجستان از طعم و مزه بسیار خوبی برخوردار است گفت:این کیفیت در سال جاری به لحاظ بارانهای بسیار خوب بهاری امسال و آبیاری خوب باغات و مساعد بودن شرایط جوی و تغذیه مناسب و به موقع و حضور باغداران در کلاسهای آموزشی بوده که اناری بازار پسند و با کیفیت توانسته اند وارد بازار های مصرف داخلی و خارجی  کنند.

شجعی گونه های انار بجستان را بجستانی،شیشه کپ،ملس ساوه و پیش رس دانست که علاوه بر اینکه این محصول یک محصول استراتژیک است ، بخاطر طعم ملس آن اثرات درمانی بسیار ارزشمندی داشته و با متمایز شدن این انار از انار سایر شهرستانها توانسته مشتریان بسیاری از داخل کشور و سایر کشورها از سراسر جهان را به خود جذب نماید.

تغذیه جهاد کشاورزی جهان انار بجستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر