کد خبر: 828927 A

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: خدا را شاکرم که توانستیم نگاه ملی را به این استان استراتژیک و راهبردی معطوف کنیم و هر اقدام بزرگی که نیاز به حمایت ملی داشت را به سرانجام رساندیم.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در مراسم افتتاح ۱۲۰۰ پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در روستای جارو بخش پلنگ آباد که با حضور سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  برگزار شد، افزود: در گام دوم انقلاب خانواده انقلاب بیش از پیش کنار هم هستند و دوران طلایی رشادت، پایمردی و با هم بودن دهه ۶۰ در کشور عزیزمان تکرار شد.

وی با قدردانی از حضور سردار سرلشکر حسین سلامی، ادامه داد: روستای جارو یکی از مناطق پر ظرفیت استان در دل کویر است که مردمانی خونگرم و پرتلاش دارد که طی یک سال حضورم در البرز، سعادت دیدار های چهره به چهره با مردمان آن را داشته ام.

شهبازی گفت: با اقداماتی که در البرز صورت گرفت بستر لازم برای بازگشت روستاییان به روستاها فراهم شده و اکنون شاهد افزایش جمعیت روستاها در استان هستیم.

استاندار البرز با بیان اینکه نرخ بیکاری در البرز کاهش یافت، اضافه کرد: با کار تیمی که در البرز وجود دارد موفق شدیم اعتبارات عمرانی را برای نخستین بار در تاریخ البرز افزایش دهیم همچنین بواسطه این تعامل و همدلی شاهد رشد صادرات و رشد نرخ مشارکت اقتصادی نیز در این استان بودیم.

شهبازی افزود: پروژه 158 کیلومتری چرمشهر-آبیک نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است که با تلاش های قرارگاه سازندگی پیشرفت خوبی داشته و از برنامه زمانبندی عقب نیست.

وی عنوان کرد: پروژه قطار برقی گلشهر-شهرجدیدهشتگرد نیز مدت ها بلاتکلیف بود که با پیگیری های صورت گرفته ظرف چند ماه اخیر روند تکمیل را به سرعت طی کرد.

استاندار البرز گفت: برای اولین بار در البرز عملیات اجرایی پست 400 کیلوولت در باغستان کرج آغاز شد و این امکان برای کوثر در اشتهارد نیز در دستور کار است.

وی افزود: همچنین پروژه های راه سازی البرز با سرعت در حال پیشرفت هستند که نوید آبادانی و توسعه استان را می دهند.

 

همزمان با هفته بسیج دانش آموزی، یک هزار و ۲۰۰ طرح عمرانی زود بازده محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی  گشایش یافت که از مجموع طرح ها، تعداد  ۱۰۱ طرح در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی، پنج طرح  در عرصه سلامت و بهداشت، ۱۱۴ طرح در زمینه آموزش و اشتغال، ۵۰۹ طرح در زمینه عمومی و عام المنفعه، ۴۴۲ طرح در عرصه فرهنگی و ورزشی و ۱۳۹ طرح مربوط به تامین جهیزیه نوعروسان است.

این طرح‌ها به همت بسیج سازندگی استان البرز و تلاش بیش از ۲۰۰ گروه جهادی این استان به ثمر رسیده است.

قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان البرز در عرصه‌های پنج گانه مردم یاری مانند عمران و زیرساخت، فرهنگی و اجتماعی، سلامت و طب اسلامی، تعلیم و تربیت، معیشت و اشتغال فعالیت می کند.

در آئین متمرکز استانی بهره برداری از این پروژه ها که در روستای جارو شهرستان اشتهارد برگزار شد.

 

 

 

استاندار البرز سردار سلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر