کد خبر: 828924 A

استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی بر ضرورت همراهی بخش خصوصی در شرایط کنونی اقتصاد کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم حسینی درهفتادمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش که در اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد، گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور نیازمند همراهی بیشتر بخش خصوصی است.

وی با اشاره به تصویب تبدیل مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون در استان خراسان رضوی به مناطق آزاد تجاری – صنعتی اظهار داشت: این مناطق چندان فعال نیستند و فقط دوغارون در حوزه سوخت فعالیت دارد.

وی اظهار امیدواری کرد لایحه دولت مبنی بر تبدیل مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون به مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد و قوانین مرتبط با مناطق آزاد این ۲ منطقه را فعال کند.

رزم حسینی گفت: یکی از دستاوردهای دولت برای خراسان رضوی تصویب ۲ منطقه آزاد سرخس و دوغارون بود که به رونق اقتصادی استان، توسعه صادرات و ایجاد اشتغال کمک بسیار می‌کند.

وی افزود: مرزهای اقتصادی خراسان رضوی با کشورهای افغانستان و ترکمنستان فرصت خوبی برای استان و سایر نقاط کشور است زیرا ایران از این ۲ مرز تحریم نیست و ارتباطات دو کشور یاد شده با خراسان رضوی بهتر از گذشته شده است.

وی اظهار داشت: حضور اخیر وزرای ایران در کشور ترکمنستان در قالب برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور، بسترساز گسترش روابط تجاری این استان با آنها شده و مسیر ترانزیت کالا از این استان به کشورهای آسیای میانه را تسهیل می‌کند.

استاندار خراسان رضوی گفت: مشکل تامین واگن برای صادرات ریلی از خراسان رضوی برطرف شده، این در حالی است که همیشه این استان در مقاطعی از سال در تامین واگن دچار مشکل بود.

وی افزود: مسئولیت تامین واگن برای صادرات ریلی از استان به بخش خصوصی واگذار شده و طبق گزارشی که در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ارئه شد، مشکل حمل و نقل ریلی استان با کشورهای سی.آی.اس برطرف شده است.

افغانستان اقتصاد کشور بخش خصوصی ترکمنستان خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر