کد خبر: 828545 A

در ۶ ماه نخست سال ؛

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: هشت هزار و ۵۷۹ نفر در استان قزوین از نیمه نخست سال جاری خدمات مشاوره دریافت کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی  در خصوص ارائه خدمات مشاوره اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون هشت هزار و ۵۷۹ نفر به مراکز مشاوره دولتی و غیر دولتی بهزیستی استان قزوین مراجعه کرده و از خدمات آنها بهره مند شدند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اضافه کرد: همچنین در این مدت هفت هزار و ۳۴۳ نفر نیز خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی را از طریق تماس با خط تلفنی ۱۴۸۰ دریافت کردند.

وارثی افزود: این خدمات توسط ۴۵ مرکز مشاوره حضوری غیر دولتی، یک مرکز مشاوره حضوری دولتی و یک مرکز غیرحضوری دولتی (صدای مشاور) در استان ارائه شده است.

وی با اشاره به اولویت آسیب‌ها در مراکز مشاوره ، ادامه داد: این آسیب‌ها بر حسب فروانی مراجعه به ترتیب مربوط به مشکلات زوج‌ها، فرزند پروری، اعتیاد و اختلالات خلقی شامل اضطراب و افسردگی و... بوده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: دفتر مشاوره در جهت پیشگیری اولیه و ثانویه و ارتقای سلامت روان اقشار فعالیت کرده و خدمات مشاوره و راهنمایی را در واحد حضوری دولتی، مراکز مشاوره خصوصی و مرکز تلفنی خط ۱۴۸۰ ارائه می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین، انجام طرح‌های غربالگری اضطراب و محب شامل خدمات روانی اجتماعی در بلایا و حوادث و برگزاری کارگاه‌های اجتماع محور، آموزش پیش از ازدواج و زندگی خانواده‌ از دیگر خدمات دفتر مشاوره بهزیستی استان اعلام کرد.

وارثی بیان کرد: ارتقای سلامت روان جامعه، بالا بردن سلامت روان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری و درمان اختلالات، آگاه سازی و افزایش دانش عمومی درباره سلامت روان از اهداف دفتر مشاوره و خدمات روان‌شناختی بهزیستی است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج و مهارت‌های زندگی نیزگفت: در کارگاه‌های آموزش پیش از ازدواج در ۶ ماهه اول سال جاری 3هزار و ۸۱۰ نفر و در کارگاه مهارت‌های زندگی و آموزش خانواده هزار و ۷۲۰ نفر آموزش گیرنده شرکت کرده‌اند.

اداره کل بهزیستی قزوین ۱۵۰ نوع خدمت را با همکاری بخش خصوصی به جامعه هدف خود ارائه می‌کند.

 

استان قزوین اعتیاد بهزیستی جامعه خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر