کد خبر: 828532 A

رئیس کل دادگستری استان یزد:

رئیس کل دادگستری استان یزد از صدور حکم دادگاه فوت فوتبالیست‌های یزدی در گرجستان خبرداد.

به گزارش ایلنا، غلامعلی دهشیری در خصوص رسیدگی به پرونده فوت دانش آموزان فوتبالیست یزدی در کشور گرجستان و شکایت اولیای دم از متهمان این پرونده، گفت: پس از تحقیق و بررسی در دادسرا و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۰۷ جزایی ارجاع که با بررسی دقیق ابعاد این ماجرا و مداقه در شرایط شکل گیری این حادثه با تکیه بر کسب شهادت شهود، اقرار متهمان و گرفتن نظرات کارشناسی رأی صادر شد.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: مدیر باشگاه از جنبه خصوصی جرم، به پرداخت ۵۰ درصد دیه کامل دو مرد مسلمان، مؤسس باشگاه به پرداخت ۲۰ درصد دیه کامل دو مرد مسلمان و فرد همراهی کننده نیز به پرداخت ۳۰ درصد دیه کامل دو مرد مسلمان محکوم شدند.
 
دهشیری افزود: علاوه بر دیه، مجرمین این حادثه باید یک سوم دیه کامل فوت در ماه حرام را نیز بپردازند.
 
وی در مورد جنبه عمومی بزه ارتکابی متهمین، اظهار داشت: ۱۸ ماه حبس تعزیری برای مدیر باشگاه، ۱۲ ماه حبس تعزیری برای مؤسس باشگاه و ۱۴ ماه حبس تعزیری برای فرد همراه تیم در کشور گرجستان، محکومیت صادر شده است.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: رأی صادر شده غیر قطعی و قابل تجدید نظر خواهی در محاکم تجدید نظر است.
 
مرداد ماه سال گذشته یک باشگاه آموزش فوتبال اقدام به اعزام نوجوانان تحت تعلیم خود به کشور گرجستان کرد که در جریان این سفر، دو نوجوان ۱۳ ساله همراه کاروان در پی یک حادثه ناگوار در دریاچه‌ای در کشور گرجستان غرق شدند.

فوت کارشناسی گرجستان یزد دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر