کد خبر: 828524 A

معاون اشتغال کمیته امداد استان اعلام کرد:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: ارائه خدمات آموزشی شامل آموزش های فنی و حرفه ای به مددجویان مستعد در استان قزوین، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید مرتضی دهقانی محمدآبادی با بیان این مطلب که اشتغال محور خدمات کمیته امداد است، اظهارکرد: اگرچه کمیته امداد امام خمینی(ره) رسالت حمایت و خدمت رسانی به نیازمندان را بر دوش دارد ولی باید توجه داشت که این خدمت رسانی پایدار و همیشگی نیست.

معاون اشتغال کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: لازمه توانمندسازی مددجویان وجود توانایی و مهارت کار در آنهاست از همین رو موضوع آموزش فنی و حرفه ای مددجویان در دستور کار است؛ تا بتوانیم بستر اشتغال زایی آنها را فراهم کنیم.

 دهقانی محمدآبادی اضافه کرد: طی شش ماهه نخست سال جاری، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به مددجویان مستعد در استان قزوین، نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۰ درصدی داشته است.

وی افزود: همچنین تعداد مددجویان آموزش دیده در شش ماهه نخست سال گذشته  ۸۸۳ نفر بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به هزار و ۲۳۶ نفر رسیده است.

این مقام مسئول ادامه داد: کسی که به واسطه برخی مشکلات دچار گره هایی در زندگی شده است از طریق کمیته امداد مورد حمایت قرار می گیرد تا با بازتوانی و توانمندسازی برای ادامه حضور شایسته در عرصه های مختلف جامعه آماده شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: تسهیلات اشتغال زایی کمیته امداد تنها به مددجویان دارای مهارت فنی و حرفه ای پرداخت می شود؛ لذا لازمه دریافت تسهیلات، ارائه مدرک معتبر دوره فنی و حرفه ای و یا حضور در این دوره هاست.

دهقانی محمدآبادی خاطرنشان کرد: علاوه بر این ردیف های شغلی فاقد ارزش اقتصادی نیز نمی توانند مشمول دریافت تسهیلات اشتغال زایی شوند چراکه اشتغال مورد نظر باید به لحاظ اقتصادی دارای ارزش و توجیه باشد.

وی تأکید کرد: دقت نظر در پرداخت تسهیلات به این دلیل است که تلاش می‌کنیم تا تسهیلات پرداختی به ایجاد شغل و افزایش تولید و شاخص های اقتصادی در جامعه منجر شود تا با پرداخت تسهیلات بدون مطالعه افراد بیکار را به افراد بیکار بدهکار تبدیل نکنیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: کمیته امداد امام (ره) آمادگی جدی دارد تا نیروی مورد نیاز کارفرمایان را متناسب با حرفه اعلامی آموزش داده و برای حضور در عرصه کار و تولید معرفی کند.

استان قزوین اشتغال رشد کمیته امداد آموزش های فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر