کد خبر: 828385 A

استاندار گلستان:

استاندار گلستان گفت: خانه های افراد سیل زده ای که در چادرها اسکان دارند تا آذرماه تحویل می شود.

به گزارش ایلنا، هادی حق شناس در این باره، گفت : از ۷۴۰۰ واحد سیلزده نیازمند بازسازی بیش از ۹۵ درصد این واحد‌ها شامل ۷۰۴۳ پرونده به بانک‌ها معرفی شده است و تاکنون برای ۶۲۷۵ پرونده در بانک‌ها عقد قرارداد شده و روند عقد قرارداد با سرعت ادامه دارد.
 
وی در خصوص میزان پیشرفت واحد‌های مسکونی سیلزده، یادآور شد: ۶۵۴۸ واحد در مرحله پی کنی، ۵۰۵۹ واحد در مرحله فنداسیون، ۴ هزار واحد در مرحله ستون و سقف و ۱۵۹۳ واحد در مرحله دیوار چینی است.
 
استاندار گلستان با اشاره به خانواده‌های مستقر در چادر، گفت: هفته گذشته ۲۳ خانواده در آق قلا چادر نشین بودند که این هفته ۵ مورد از چادر‌ها جمع شد و تلاش داریم تا پایان آذر خانه‌های افراد مستقر در چادر به آن‌ها تحویل شود.
 
حق شناس افرود: خوشبختانه خانه‌های تعمیری پایان یافته و بیش از ۷۰ درصد خانه‌های نیازمند بازسازی تا پیش از فصل سرما به صاحبانشان تحویل خواهد شد و تلاش داریم تا پایان سال تمام خانه‌ها به مردم تحویل شود.
 
استاندار گلستان همچنین ادامه داد : از ۲۵ هزار پرونده کشاورزی ۱۷ هزار پرونده تعیین تکلیف شده و ۷۰ درصد خسارت دیدگان حداقل دریافتی را داشته‌اند و ۳۰ درصد باقیمانده پس از راستی آزمایی پژوهشگاه فضایی، طی روز‌های آینده تعیین تکلیف می‌شوند.
 
سیلاب فروردین امسال که بیش از یک ماه و نیم در شهرستان آق قلا ماندگار شده بود خسارت‌های بسیاری به این شهرستان وارد کرد.

خانواده سرما سیل کشاورزی هادی حق شناس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر