کد خبر: 828049 A

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی البرز :

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهادکشاورزی البرز از پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی ویژه اشتغال روستایی خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام علی ارجمند عین الدین در جمع خبرنگاران، گفت: تقریبا دو سوم از سال "رونق تولید" سپری شده است و گذشته از مشکلات کلان اقتصادی مانند اتکاء بودجه به نفت، یکی از مشکلات کلان اقتصادی کشور، تمرکز دولتمردان و مجلس نشین ها به شرکت های بزرگ صنعتی و کشاورزی و کم توجهی به اقتصادهای خرد مانند تولید در بخش روستایی بوده و هست.

رئیس هیات مدیره مرکز خیریه شهدای جهاد کشاورزی، گفت: اخیرا آستان قدس رضوی در راستای محرومیت زدایی در روستاها منابع مالی نسبتا خوبی را در اختیار کمیته امداد قرار داده است که بر اساس این اقدام، کمیته امداد مبلغ ۵۰ میلیون تومان وام را با کارمزد ۶درصد و با بازپرداخت ۷۲ ماهه به علاقه مند به سرمایه گذاری و تولید در مناطق روستایی واگذار می کند که ضرورتی به سکونت متقاضیان در روستا، نیست.

وی با اشاره به جلسه مشترک با مدیران کمیته امداد استان، اضافه کرد: یکی از مواردی که توجیه اقتصادی خوبی هم دارد، تاسیس گلخانه های کوچک در زمین هایی به مساحت یکهزار متر مربع است که هزینه تاسیس یک واحد گلخانه کوچک حدود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. اگر یک زارع دارای زمین در مناطق روستایی ۵۰ میلیون آورده داشته باشد و یا به صورت شراکتی اقدام به تاسیس گلخانه کند، به راحتی می تواند از مزایای این وام استفاده کند.

ارجمند با اشاره به رایزینی با یکی از تجار بزرگ محصولات کشاورزی در بازار میوه و تره بار مسکو، اذعان داشت: در جلسه ای که با حضور این تاجر و معاونت بهبود تولیدات گیاهی و برخی از گلخانه داران بزرگ استان برگزار شد، نماینده روسی اعلام کرد حاضر به خرید نقدی محصولات گلخانه ای استان است و برای تدوین قرارداد خرید تضمینی محصولات گلخانه ای با گلخانه داران استان، اعلام آمادگی کرد. 

رئیس هیئت مدیره مرکز خیریه شهدای جهاد کشاورزی ضمن اشاره به بانکهای عامل وام ۵۰ میلیون تومانی، گفت: تسهیلات قرض الحسنه روستایی از طریق بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفریتی امید قابل پرداخت است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی البرز اظهار داشت: متقاضیان می توانتد با مراجعه به اداره جهاد کشاورزی مناطق مربوطه، معرفی نامه دریافت و با ثبت نام متقاضی حقیقی در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir اقدام و از دیگر شرایط، اطلاعات کامل کسب کنند.

ارجمند یادآور شد: از ویژگی های این طرح این است که با وجود نداشتن محدودیت، شامل تمام طرح های اشتغالی و توسعه ای می شود و نامه کمیته امداد، مجوز اشتغال خواهد بود.

وی در ارتباط با ملاحظاتی که در اخذ این وام باید مورد توجه قرار گرفته شود، توضیح داد:  معرفی شده نباید حقوق بگیر سازمان، شرکت و نهادی باشد و همچنین سابقه چک برگشتی و معوقات بانکی نداشته باشد.

ارجمند با اشاره به لزوم یک ضامن کارمند و یک کاسب معتبر ، گفت: به طرح های توزیعی نظیر خواربار فروشی و فروشندگی و همچنین به طرح های سرمایه در گردش نظیر پروار بندی، تسهیلات پرداخت نمی شود.

این مقام استانی ادامه داد: لازم است در سامانه کارا، گزینه کمیته امداد امام خمینی انتخاب و هرگز طرح به عنوان فراگیر ثبت نشود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در  سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در پایان ابراز امیدواری کرد که با پیگیری مدیران مربوطه و استقبال مردم استان این طرح باعث شکوفایی اقتصادی در مناطق روستایی و عشایری استان شود.

جهاد کشاورزی البرز احداث گلخانه روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر