کد خبر: 827991 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: این استان آماده پذیرش گردشگران سلامت کشورهای عربی به ویژه عمان است.

به گزارش ایلنا، نادر فلاحی دراین باره اظهار داشت: پیرو سفر وزیر میراث فرهنگی به کشور عمان این کشور به عنوان یکی از مبادی جدید ورود گردشگران خارجی به ایران و اردبیل انتخاب شد.
 
وی افزود: اردبیل یکی از استان‌های مرزی و از مقاصد سفر گردشگران خارجی است که با توجه به زیرساخت‌ها و امکانات موجود در نظر داریم این استان را به عنوان مقصد سفر گردشگران خارجی تعریف کنیم.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: این اردبیل می‌تواند در حوزه‌های مختلف به گردشگران خدمات ارائه کند که به ویژه در حوزه گردشگری سلامت برنامه گسترده‌ای جهت معرفی استان در سطح بین‌الملل داریم.
 
فلاحی افزود: با این وجود حضور گردشگران خارجی نیازمند آماده‌سازی زیرساخت‌ها به‌ویژه در بحث حمل و نقل است و به همین دلیل راه‌اندازی خط پروازی مسقط- اردبیل با استاندار اردبیل مطرح می‌شود.
 
به گفته فلاحی علاوه بر این در نظر داریم با مراکز گردشگری کشور عمان به منظور هدایت گردشگران به ایران و اردبیل مذاکره کنیم.
 
وی با اشاره به ضرورت معرفی قابلیت‌های گردشگری استان به‌ویژه در بخش گردشگری سلامت در کشور عمان، تصریح کرد: با توجه به طرح جاذبه‌های استان از سوی وزیر میراث فرهنگی در سفر به عمان می‌توان برنامه‌های کوتاه و بلند مدتی جهت جذب گردشگران عملیاتی کرد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به فرابخشی بودن گردشگری خواستار مشارکت دستگاه‌های اجرایی در تولید محتوا و تبلیغ جاذبه‌ها تاکید کرد.
 
فلاحی با بیان اینکه در جذب گردشگران خارجی محور شمال غرب کشور از امکانات کم‌نظیری برخوردار است، افزود: استان‌های مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل می‌توانند تعامل مطلوبی برقرار کرده و نسبت به رونق این محور برای سفر گردشگران خارجی اقدام کنند.

استان اردبیل سلامت عمان کشورهای عربی گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر