کد خبر: 827968 A

صبح امروز صورت گرفت؛

در مراسمی با حضور مسئولان ملی و استانی فاطمه محمد بیگی به عنوان مدیرکل نهاد کتابخانه های استان قزوین معرفی شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، روز دوشنبه در مراسمی با حضور قربانعلی معاون امور استان‌ها، امین متولیان معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی و بهمن طاهرخانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استاندار و جمعی از مدیران استان که در کتابخانه امام خمینی قزوین برگزار شد؛ فاطمه محمد بیگی به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین منصوب شد.

رویا اسماعیلی مدیر کل سابق کتابخانه های عمومی استان در این مراسم گفت: در سه سال مدیریت بسیار آموختم و تلاش شد با کمک همکاران در ترویج فرهنگ کتاب خوانی اقدام شود.

وی افزود: با اینکه اعتبارات بسیار اندک بود کارهای خوبی صورت گرفت چند کتابخانه جدید نهادی و تلفنی راه اندازی شد.

اسماعیلی با بیان اینکه هر چند تبلیغات شهری نداشتیم و در سکوت کار کردیم افزود: در میزان امانت،  عضویت، افزایش کتب نهاد رشد خوبی داشتیم.

وی بیان کرد: ۹۵ درصد کارهای عمرانی برای شاداب سازی صورت گرفت و در رتبه سوم قرار گرفتیم و بیش از ۱۳ هزار عنوان برنامه اجرا کردیم که رشد چشمگیری داشتیم.

اسماعیلی اظهار کرد: امروزه کتابخانه ها به ارتقای سلامت و  شاداب سازی جامعه کمک کرده اند و حضور بیش از ۱۸ هزار نفر در جشنواره کتاب رضوی بیانگر موفقیت در کارهاست.

وی افزود: در آموزش و پژوهش بیشترین دوره های تخصصی برگزار شد. کتابخانه های روستایی فعال و به بخش اسباب بازی کودکان تجهیز شد و مدیران کل در انجمن های کتابخانه ها حضور چشمگیر داشتند و تفاهم نامه های زیادی امضا شد.

محمد بیگی دارای مدرک دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی است و پیش از این به عنوان معاون کتابخانه مرکزی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، پژوهشگر و مدرس در این دانشگاه مشغول به خدمت بوده است.

استان قزوین امام خمینی کتابخانه های عمومی استان کودکان کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر