کد خبر: 827915 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی مدعی شد که هیچ توافقی بین 2 باشگاه شهرداری تبریز و علم و ادب برای واگذاری باشگاه تبریزی صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حال حاضر یکی از بحث‌های مطرح فوتبال استان آذربایجان‌شرقی، تیمداری باشگاه علم و ادب در لیگ دسته یک و خرید سهام شهرداری تبریز است که حرف و حدیث‌های متعددی در این خصوص وجود دارد.

حتی اسماعیل بابازاده مالک باشگاه علم و ادب تبریز هم در صحبت‌های خود به دفعات متعدد از وضعیت فعلی که توسط هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی برای این تیم رخ داده است، گلایه‌مند بوده و در گفت‌وگوی اخیر خود تهدید به عدم بازی و تیمداری کرده است.

جواد ششگلانی رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص وضعیت تیمداری علم و ادب و عدم تیمداری شهرداری تبریز گفت: من در ماه‌های گذشته تلاش‌های زیادی کردم تا بتوانم این موضوع را حل‌وفصل کنم اما شورای شهر تبریز اصرار بر این داشت که دیگر تیمداری صورت نگیرد.

وی ادامه داد: به رغم مشکلات مالی که در شهرداری تبریز وجود دارد صحبت من این بود که با ۳ یا ۴ میلیارد می‌توانند ۲ یا ۳ تیم ورزشی را تحت پوشش خود قرار دهند اما طبیعی است دیگر در اندیشه قهرمانی نباشند. به هرحال جوانان با این موضوع به ورزش جذب می‌شدند اما تلاش‌های متعدد ما در پایان این قضیه بی‌نتیجه ماند.

رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در استان‌های مختلف کشور ما همه ورزش دوستان به خوبی اطلاع دارند که شهرداری‌ها تیمداری می‌کنند و ما ۲۶ شهر به استاندار معرفی کردیم که درحال تیمداری هستند. به هرحال همه می‌دانند که در سازمان‌های مختلف ما کمبود وجود دارد اما هنر این است که با این کمبودها بتوانیم مدیریت وضعیت کنیم.

ششگلانی افزود: ما با مسئولان استانی طی کرده بودیم که در صورت انتقال امتیاز گسترش فولاد به شهر ارومیه، حداقل شهرداری تبریز در لیگ دسته یک تیمداری کند و در این خصوص قول‌هایی هم به ما داده شده بود. اما با تغییرات مدیریتی که در استان آذربایجان‌شرقی صورت گرفت، مسئولان به قول خود عمل نکردند.

وی در رابطه با ‌تهدید به کناره‌گیری و عدم تیمداری علم و ادب از لیگ دسته یک توسط مالک این تیم، گفت: از نظر هیات فوتبال و قوانین، انتقال امتیاز تیم دسته یکی شهرداری تبریز به علم و ادب صورت نگرفته است. علت این موضوع هم عدم رعایت برخی قوانین در این انتقال است و اصلی‌ترین موضوع، عدم تسویه حساب مالی توسط شهرداری تبریز با علم و ادب است.

رئیس هیات فوتبال استان ادامه داد: دومین مسئله هم در این خصوص، تفاهم بین ۲ باشگاه است. ۲ باشگاه شهرداری تبریز و علم و ادب تا بدین لحظه هیچ توافقی با یکدیگر نداشتند و این تفاهم‌نامه حتما باید به دست هیات فوتبال برسد. ظاهرا شهرداری تبریز هم اقداماتی برای تسویه حساب انجام داده است اما این موضوع باید تسریع شود.

ششگلانی تصریح کرد: حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان توافق شهرداری تبریز و علم و ادب برای انتقال این سهم بود. حدود ۷۵۰ میلیون تومان علم و ادب به شهرداری پرداخت کرده است و مابقی هم ظاهرا برای تسویه حساب قرار است انجام شود اما تابدین لحظه ظاهرا هیچگونه توافقی صورت نگرفته است.

وی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: خوشبختانه باشگاه‌های تراکتور و ماشین‌سازی تبریز هم هیچگونه مشکل خاصی ندارند و باتوجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، نتایج قابل قبولی کسب کردند و امیدوارم در پایان لیگ این ۲ تیم بتوانند جایگاه خوبی به عنوان نماینده تبریز و آذربایجان در لیگ برتر کسب کنند.

آذربایجان شرقی بازی شهرداری فوتبال گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر