کد خبر: 827403 A

عصمتی مطرح کرد:

معاون فرماندار بردسکن گفت: آموزش در جهت تولید زباله کمتر و فرهنگ سازی آن امری ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید مهدی عصمتی مقدم معاون فرماندار بردسکن در جلسه کمیته پسماند شهرستان که با حضور نمایندگانی از شهرداری بردسکن و شهرآباد، نماینده نظام پزشکی و رئیس اداره محیط زیست بردسکن که در محل سالن اجتماعات محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: آموزش در جهت تولید زباله کمتر و فرهنگ سازی در این راستا از اقدامات ضروری است و شهروندان باید در خرید اجناس با کیفیت و بادوام دقت و به اندازه نیاز، خرید نمایند تا زیاله کمتری تولید شود.

محمد مظلوم پناه رئیس محیط زیست بردسکن نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت محیط زیستی مراکز دفن زباله گفت: آموزش و پرورش بهترین بستر جهت گسترش و نشر فرهنگ زیست محیطی است و اگر دانش آموزان آنچه را که در خصوص محیط زیست فرا می گیرند به خانواده ها منتقل نمایند قطعا" در آینده مشکلات محیط زیستی کمتری خواهیم داشت.

دکتر فکری نماینده نظام پزشکی شهرستان نیز میزان زباله های عفونی را 5 % کل زباله های تولیدی عنوان و اعلام کرد: تا پایان مهرماه سال جاری طرح جمع آوری زباله های عفونی مطبها که مورد نظر و توافق بین نماینده نظام پزشکی و پیمانکار مربوطه است نهایی خواهد شد. 

وی افزود: با بازیافت کاغذهایی که در سطح شهرستان هدر می‌رود می توان سالانه جلوی قطع 159 اصله درخت را بگیریم.

 یوسفی مسئول خدمات شهری شهرداری بردسکن نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات مقدماتی و نصب تعدادی باکس مخصوص تفکیک زباله در نقاطی از شهر جهت تفکیک و جداسازی زباله‌ها افزود: موضوع تفکیک و جداسازی زباله ها نیز به پیمانکار واگذار شده و بهسازی نخاله گاه و زباله گاه در دست اقدام است.

صدقی مسؤل خدمات شهری شهرداری شهرآباد نیز گفت: طرح جامع مدیریت پسماند به تصویب کارگروه پسماند استان رسیده است و منطقه بردسکن، شهرآباد و انابد از طرح جامع منطقه ترشیز( کاشمر و خلیل آباد) جدا شده اند و در راستای طرح جامع قابل پیگیری است.

در پایان جلسه هر کدام از اعضاء به بیان نظرات خود پرداختند و مصوب شد تا شهرداری بردسکن بعنوان شهرداری معین موضوع تجمیع زباله گاه های شهرستان را پیگیری کند.

انتقال زباله های عفونی مراکز تولید این نوع پسماند به دستگاه اتوکلاو بیمارستان، بازدید مشترک جهت مکان‌یابی موقت تخلیه فاضلاب تانکری، پیگیری جهت اجراء زنگ بازیافت در یک روز در طول هفته قبل از ساعت 7 صبح از طریق آموزش و پرورش شهرستان و اهداء جوایز به دانش آموزان شرکت کننده در طرح توسط پیمانکار شهرداری و ساماندهی زباله گردها از دیگر مصوبات این جلسه کمیته پسماند شهرستان بود.

بیمارستان تولید زباله فرماندار فرهنگ سازی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر