کد خبر: 827188 A

مدیرکل بهزیستی استان خبرداد:

۱۳۸ تن از مددجویان بهزیستی استان قزوین در نیمه نخست امسال از پرداخت حق انشعابات آب، برق، گاز و عوارض شهرداری معاف شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۹۸ مددجویان تحت پوشش بهزیستی از پرداخت هزینه‌های انشعابات برای یک بار و در حد یک واحد مسکونی مطابق الگوی مصرف معاف هستند.

وی اضافه کرد: بر اساس ماده ۱۹ قانون حمایت از حقوق معلولان، افراد دارای معلولیت  و مددجویان دارای پرونده تحت پوشش بهزیستی از پرداخت هزینه‌ های صدور پروانه ساختمانی، عوارض نوسازی و همچنین حق انشعابات آب، برق، گاز و دفع فاضلاب منطبق با الگوی مسکن مصوب معاف هستند.

وارثی ادامه داد: یکی از شاخص‌های توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی‌تامین و احداث مسکن برای مددجویان است که به عنوان یکی از اقدامات مهم در راستای ارائه خدمات حمایتی برای افراد تحت پوشش انجام می‌شود.

مدیر کل بهزیستی قزوین از اختصاص بیش از ۷۳۰ میلیون ریال اعتبار در راستای هزینه کرد معافیت انشعاباتی حامل های انرژی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی قزوین خبر داد و افزود: در این راستا ۲۸ نفر از پرداخت حق انشعاب آب ، ۱۹ نفر فاضلاب شهری ، ۴۵ نفر حق انشعاب برق ، ۲۶ نفر حق انشعاب گاز و ۲۰نفر از عوارض شهرداری و صدور پروانه فعالیت معاف شدند.

اداره‌کل بهزیستی استان قزوین ۱۵۰ نوع خدمت را با همکاری بخش خصوصی به جامعه هدف خود ارایه می‌کند.

استان قزوین برق بهزیستی گاز عوارض شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر