کد خبر: 826966 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

کارشناس باغداری جهاد کشاورزی شهرستان گناباد گفت: رفع محدودیت‌های حریم و صدور پروانه تاسیس گلخانه و ارائه طرح‌های تسهیلاتی ارزان قیمت از طرف جهاد کشاورزی در شهرستان گناباد نویدبخش توسعه گلخانه ای است.

علی مؤذنی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در گناباد، از رفع محدودیت‌های ایجاد گلخانه ، ارائه تسهیلات به علاقمندان خبر داد و ‌گفت: در شهرستان گناباد 20 هکتار احداث سازه گلخانه ای داریم که برخی موارد به دلیل سوء مدیریت و آفت تعطیل شده و‌ در حال حاضر 15 هکتار سطح زیر کشت گلخانه ای فعال است .

وی ادامه داد : در گذشته متقاضیان احداث گلخانه مشکلاتی از جهت حریم گلخانه و ‌صدور پروانه داشتند که با واگذاری 80% طرح‌های گلخانه ای از بخش خصوصی به بخش حاکمیتی این مشکلات رفع شده است .

وی تصریح کرد : متقاضیان احداث گلخانه با کمترین هزینه در کوتاهترین زمان می‌توانند با مراجعه به کارشناسان جهاد کشاورزی فعالیت خود را در این مورد آغاز کنند.

مؤذنی اذعان کرد :جهاد کشاورزی برای صدور پروانه کوچک مقیاس 300 متری ، در حدود 60 میلیون تومان وام با کارمزد 8% و 5 ساله به هر متقاضی اختصاص می‌دهد.

کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی گناباد ضمن تاکید بر افزایش سطح زیر کشت گلخانه ای به دلیل شرایط خاص آب و هوایی گناباد گفت : طبق دستور موکد وزیر جهاد کشاورزی توسعه سطوح گلخانه ای با رعایت الگوی کاشت و کاهش سطح زیر کشت سبزی وصیفی در محیط باز و انتقال این نوع کشت‌ها به داخل گلخانه در دستور کار قرار گرفته و مسئولان و کشاورزان جهت ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید و محصول با کیفیت به سمت سازه های گلخانه ای با استفاده از طرحهای ترویجی جهاد کشاورزی حرکت کنند.

ایجاد اشتغال بخش خصوصی جهاد کشاورزی مشکلات کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر