کد خبر: 826905 A

نوربخش خبر داد:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیشابور گفت: محیط بانان پناهگاه حیات وحش حیدری در حال گشت و کنترل منطقه متوجه دود ناشی از آتش سوزی در ارتفاعات منطقه امن پناهگاه حیات وحش حیدری شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، محمد مهدی نوربخش با اشاره به اینکه سریعاً هماهنگی‌های لازم انجام شد، افزود: با کمک یکی از زنبورداران منطقه به محل آتش سوزی که در نقاط صعب العبور منطقه واقع بود عزیمت و با استفاده از تجهیزات اطفای حریق و آتش‌کوب پس از چندین ساعت تلاش طاقت فرسا، محیط بانان موفق به اطفای حریق و کنترل این آتش سوزی شدند.

وی اظهار کرد: متأسفانه این آتش سوزی به علت بی احتیاطی و سهل انگاری افراد ناشناس که احتمالا برای برداشت زرشک به صورت غیر مجاز در منطقه رخ داد، بیش از سه هکتار از بهترین مراتع و پوشش گیاهی متنوع ارتفاعات پناهگاه حیات وحش حیدری در آتش سوخت. 

وی اعلام کرد: هرگونه جمع آوری و برداشت غیر قانونی گیاهان دارویی و زرشک وحشی در مناطق حفاظت شده شهرستان بدون کسب مجوز از اداره حفاظت محیط زیست و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ممنوع بوده و برابر قوانین و مقرارات با افراد متخلف برخورد خواهد شد. 

نوربخش خاطر نشان کرد: از کلیه طبیعت گردان، کوهنوردان بویژه دامداران خواست از هرگونه بر افروختن آتش در مراتع و کوهستان خودداری نموده و در صورت وقوع آتش سوزی مراتب را سریعاً به اداره منابع طبیعی اطلاع رسانی نمایند .

آتش سوزی حفاظت محیط زیست کوهستان منابع طبیعی حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر