کد خبر: 826899 A

وزیر کشور خبر داد:

وزیر کشور گفت: ۸۰ تا ۸۵ درصد انتخابات امسال الکترونیکی خواهد بود و در این زمینه با شورای نگهبان به توافق رسیده‌ایم اما هنوز نهایی نشده است.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور در مشهد گفت: مهمترین مسئله‌ای که به استانداران در این نشست تاکید شد تلاش برای برگزاری انتخاباتی پرشکوه و در فضایی امن بود.

وی درباره الکترونیکی بودن انتخابات پیش رو هم تصریح کرد: ۸۰ تا ۸۵ درصد انتخابات الکترونیکی خواهد بود و با شورای نگهبان به توافق رسیده‌ایم، اما هنوز نهایی نشده تا در ۱۴۰ شهر کشور هم اخذ و شمارش آرا الکترونیکی باشد.
 
وزیر کشور گفت: احراز هویت مهمترین بخش انتخابات است که معمولاً بیشترین تخلفات انتخاباتی در این بخش روی می‌دهد و تلاش می‌شود در انتخابات امسال بیشترین دقت و نظارت به احراز هویت اشخاص اختصاص یابد.
 
وی حل مشکلات اقتصادی و مقابله با تحریم‌ها و تقویت هماهنگی‌های بین دستگاهی برای انتخابات امسال را ضروری دانست.
 
از دیگر مباحث مطرح شده در نشست دو روزه استانداران سراسر کشور در مشهد، ارزیابی و آسیب‌شناسی سفر اربعین برای برنامه‌ریزی بهتر در سال آینده و برگزاری انتخابات سالم امسال بود.

دیروز نخستین روز همایش استانداران بود که به تشکیل کمیسیون‌های تخصصی و سیاسی انتخاباتی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اختصاص داشت.

اقتصادی و اجتماعی انتخابات شورای نگهبان مشهد وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر